Mieszkańcy Rakowa nie mają już złudzeń. Jeszcze w czasie pierwszej kadencji burmistrza Kulczyńskiego z ich kranów popłynie czysta woda. W tym tygodniu do sieci podłączone zostały dwa kolejne domy.

Jak informuje Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne na swojej stronie na jednym z portali społecznościowych, prace są zgodne z harmonogramem ustalonym z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska we Wrocławiu oraz ustaleniami z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim.

W pierwszych dniach października powinny zostać przyłączone kolejne budynki. Przyłączamy sukcesywnie nieruchomości w miarę posiadanych mocy przerobowych i finansowych - informują pracownicy chocianowskich wodociągów. - Dostawa wody do wsi Raków jest możliwa dzięki naszym pracownikom obsługującym ujęcie wody we wsi Trzebnice. Codzienna kontrola ujęcia oraz urządzeń towarzyszących przez naszych wykwalifikowanych pracowników pozwala dostarczać wodę w sposób ciągły - dodają we wpisie.
Pod tym sukcesem z pewnością chcieliby podpisać się wszyscy, jednak wodociągowa inwestycja w Rakowie to zasługa radnego Rady Miejskiej Artura Wandycza i burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego. Przypomnijmy, że 9 czerwca została podpisana umowa na wykonanie tej inwestycji, a już 6 sierpnia komisja z Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego dokonała odbioru III i IV etapu, zaś 20 sierpnia V etapu prac. Sami mieszkańcy chwalą pracę radnego Wandycza i burmistrza Kulczyńskiego, o czym pisaliśmy w artykule "Raków dogania XXI wiek".

- Już w przyszłym tygodniu będzie przyłączana woda do naszego domu. To będzie najszczęśliwszy dzień w moim życiu - mówiła nam w ubiegłym tygodniu jedna z mieszkanek Rakowa. - Widać trzeba było nowego spojrzenia na gminę, za co jesteśmy bardzo wdzięczni panu Burmistrzowi. Wcześniej Kowalski, który jest stąd, jak startował to przyjeżdżał do nas, potrafił obiecywać, że jak tylko wygra wybory to doprowadzi nam wodę. Dwa razy był burmistrzem i co? A teraz proszę bardzo, przyszedł nowy burmistrz i woda będzie - podsumowała wówczas mieszkanka.
Temat tej inwestycji od lat rozpalał przedwyborcze emocje, jednak teraz mamy nadzieję, że spełnienie kolejnej obietnicy burmistrza Kulczyńskiego ugasi pragnienia mieszkańców Rakowa. O postępach prac będziemy informować na bieżąco.
[KN]