Z tej informacji najbardziej ucieszą się najmłodsi. Mikołaj zagości w kolejnej miejscowości naszej gminy! Już w najbliższą niedzielę od godziny 16:00 za sprawą Stowarzyszenia Aktywna Wieś Trzebnice, radnego Piotra Wandycza, Sołtysa i Rady Sołeckiej, strażaków ochotników z Trzebnic, a także pozostałych ludzi dobrej woli, brodacz z Laponii będzie rozdawał prezenty najmłodszym mieszkańcom Trzebnic.

Również w tym roku Święty Mikołaj oprócz wizyty w Chocianowcu, o czym pisaliśmy niedawno w artykule: "Święty Mikołaj zawita do Chocianowca", zagości także w innych miejscowościach naszej gminy. Dzięki współpracy Stowarzyszenia Aktywna Wieś Trzebnice, radnego Piotra Wandycza, Sołtysa i Rady Sołeckiej, strażaków ochotników z Trzebnic, a także pozostałych ludzi dobrej woli także w tym roku nie zabraknie upominków dla najmłodszych mieszkańców Trzebnic!

- Zaczynamy w niedzielę, 5 grudnia o godzinie 16:00, a przejazd odbędzie się ulicą od bloków przy wjeździe (od Lubina) w kierunku Chocianowca - informuje wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Piotr Wandycz, współorganizator przejazdu. - Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych mieszkańców naszej gminy, aby ustawić się bezpiecznie przy drodze w czasie przejazdu Świętego Mikołaja - dodał radny Piotr Wandycz.
Przypomnijmy, że rozdawanie prezentów przez Mikołaja przejeżdżającego przez miejscowości naszej gminy to kontynuacja wspaniałego pomysłu, o którym w ubiegłych latach pisaliśmy m.in. w artykułach: "Trzebnice gościły Mikołaja", "Mikołaj w Trzebnicach" oraz "Przyjechał na saniach".

W Polsce, mikołajki obchodzone są tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa Miry. Wtedy też na Rynku w Chocianowie od godziny 16:00 brodacz z Laponii będzie rozdawał prezenty najmłodszym (czytaj na stronie: "Około pół tysiąca choinek i prezentów za darmo dla chocianowian").