Znamy wyniki ankiety, w której zapytaliśmy mieszkańców Parchowa na co należy przeznaczyć pieniądze pozyskane przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Czy wygrała rewitalizacja obszaru rekreacyjnego czy może remont świetlicy wiejskiej?

Blisko 300 osób oddało swój głos w ankiecie skierowanej do mieszkańców Parchowa, którzy byli zainteresowani na co Burmistrz Tomasz Kulczyński przeznaczy środki z kolejnej pozyskanej w tej kadencji dotacji. 

To rekordowa w inwestycje kadencja, a dzięki następnemu dofinansowaniu możliwe są kolejne. Dlatego Burmistrz Tomasz Kulczyński wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców Parchowa postanowił zapytać za naszym pośrednictwem, co jest bardziej potrzebne w Parchowie: plac zabaw przy boisku Victorii czy rewitalizacja świetlicy wiejskiej - pisaliśmy w artykule "Mieszkańcy Parchowa zdecydują: świetlica czy plac zabaw".
Nasi Czytelnicy mieli tydzień na oddanie swojego głosu, a ostateczna różnica pomiędzy obiema opcjami okazała się bardzo niewielka. Dosłownie kilka głosów zdecydowało.

Mieszkańcy wolą plac zabaw

To nie pierwszy raz kiedy magistrat sonduje opinię mieszkańców na temat ważnych inwestycji. Tym razem urzędnicy zapytali Was o zdanie za naszym pośrednictwem, a czas na oddanie głosu minął w ubiegły piątek, 20 stycznia o godzinie 20:00. Do tamtej chwili w ankiecie udział wzięło blisko 300 osób, a głosy rozłożyły się niemalże po równo.

- Mieszkańcy wykazali zainteresowanie naszą ankietą, za co serdecznie dziękujemy każdemu głosującemu. Decyzja nie była oczywista do samego końca, ale ostatecznie ponad 150 głosów otrzymała zwycięska opcja - podsumował wyniki Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów.
Więcej głosów (51%) otrzymał pomysł rewitalizacji placu zabaw przy boisku Victorii. Zaledwie kilka głosów mniej (49%) uzyskał koncept rewitalizacji świetlicy wiejskiej. To nie pierwszy raz kiedy mieszkańcy podjęli decyzję na temat inwestycji, których potrzebują w swoich okręgach wyborczych. Podobnie było w Szklarach Dolnych, gdzie mieszkańcy postawili na modułowe boisko sportowe, a nie remont świetlicy.