Przejazd kucykiem, duża szopka z figurami Świętej Rodziny i zwierząt, zbiórka charytatywna dla malutkiego Kornela Szewczykowskiego, a także mnóstwo rzeczy do zakupienia na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia - tak wyglądał pierwszy dzień Jarmarku Bożonarodzeniowego, na który zaprosił Burmistrz Tomasz Kulczyński. Imprezę oficjalnie rozpoczęło odpalenie iluminacji świetlnej na żywej choince, która stanęła w Rynku. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć (całość poniżej).

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do poniedziałku, 6 grudnia oficjalnie rozpoczął się od włączenia światełek na ogromnej choince, która stanęła na chocianowskim Rynku. Był także pokaz pierwszej pomocy zaprezentowany przez chocianowską OSP. Pisaliśmy o tym na naszym portalu w artykułach: "Choinka już stoi. Jakie atrakcje na weekend?" oraz "Około pół tysiąca choinek i prezentów za darmo dla chocianowian".

W sobotę Jarmark rozpocznie się o godzinie 14:00 od tradycyjnego rozdawania żywych choinek mieszkańcom naszej gminy. Przypomnijmy, że to już kolejny raz, kiedy ta akcja, zapoczątkowana przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego zawita do Chocianowa - pisaliśmy na naszym portalu.
Wśród atrakcji w kolejnych dniach, oprócz stoisk wystawców i darmowych choinek mieszkańcy znajdą tutaj m.in. pogadankę o czadzie (czyli jak dbać o bezpieczeństwo w domu), strażacki pokaz "zapalona kuchenka", występy chocianowskiej Zumby, występ orkiestry dętej Cho-Miedź i poniedziałkowy przejazd bryczką oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem, który rozda najmłodszym prezenty.

Jak dzisiaj bawili się chocianowianie? Zobaczcie na zdjęciach poniżej.