Tego, kolejnego sukcesu Burmistrzowi Kulczyńskiemu już nikt nie odbierze. W otwarciu Chocianowskiej Ścieżki Zdrowia udział wzięli dzisiaj przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Ślipko, szef Klubu Radnych Chocianów 2023 Artur Wandycz, radni Jerzy Bałecki i Henryk Osoliński, rzecznik prasowy urzędu Krystian Wan i naczelnik magistratu Piotr Gruszka, a także trener Mirosław Wolan wraz z piłkarzami Stali Chocianów.

Oprócz urządzeń do ćwiczeń to także kolejny plac zabaw dla najmłodszych i prawdopodobnie nie ostatnia inwestycja w tym okręgu wyborczym. Od samego początku urzędowania włodarza naszej gminy, problemy mieszkańców tego okręgu są załatwiane w ekspresowym tempie. Na naszym portalu można znaleźć m.in. słowa uznania mieszkańców zapomnianego przez poprzedników bloku, o czym pisaliśmy w artykule: "Remontują na Pileckiego".

Sport to zdrowie, dlatego tak duży nacisk na propagowanie ruchu i właściwych postaw jest zawsze w gestii burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Wśród jego obietnic, które składał w rozmowach z mieszkańcami Chocianowa pojawiały się właśnie zewnętrzne siłownie, z obiektami, które będą zachęcały do ćwiczeń i aktywności fizycznej - mówił Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów.
Chocianowska Ścieżka Zdrowia, powstała z inicjatywy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego jest nie przypadkowo usytuowana nieopodal stadionu. Nic dziwnego, że na otwarciu jej pojawił się trener Stali Mirosław Wolan z piłkarzami, którzy z przyjemnością "przetestowali" poszczególne urządzenia.

- Nie ukrywam, że byłem zwolennikiem powstania na tym osiedlu tego typu obiektu z urządzeniami sportowo-rekreacyjnymi. Po pierwsze i w Chocianowie nastała "moda" na zdrowy tryb życia i dbanie o swoją kondycję i tężyznę fizyczną. A zdecydowanie lepiej jest poćwiczyć na świeżym powietrzu niż w zamkniętych pomieszczeniach - mówił trener Mirosław Wolan. -  Po drugie obok jest stadion, ja prowadzę zespół i mam świadomość, że takie ćwiczenia przydadzą się zawodnikom trenującym piłkę nożną. Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony wysokim standardem wykonanych prac na tym w sumie dużym obiekcie rekreacyjnym. Bardzo fajną sprawą jest to, że są urządzenia dla dorosłych, jak i dzieci, a dla tych ostatnich pomyślano o placu zabaw. Jestem przekonany, że będzie to popularne miejsce nie tylko wśród mieszkańców tego osiedla - dodał trener Wolan.
Dodajmy iż zarówno place do ćwiczeń dla dzieci jak i street workout jest monitorowany. Inwestycja trwała kilka miesięcy a nadzór nad obiektem ma Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chocianowie. Przy okazji powstawania ścieżki zdrowia i street workoutu wykonano kilkanaście nasadzeń drzew i innych roślin, zadbano o przejezdne drogi pożarowe a całość wyposażono w tablice informacyjne pozwalające na prawidłowe wykonanie poszczególnych ćwiczeń ogólnorozwojowych lub specjalistycznych.

Wszyscy spragnieni aktywności fizycznej znajdą tu m.in. prostownik pleców, steper, narciarza, orbitrek, wyciskanie siedząc i wyciąg górny, podciąg nóg, drabinkę, wahadło, wioślarza, ławkę, ławkę skośną, jeźdźca, rowerek, motyla i jego rewers, a także plac zabaw dla dzieci - pisaliśmy w naszym artykule "Zachęcą do ćwiczeń i aktywności fizycznej".