Tydzień temu Burmistrz Tomasz Kulczyński podpisał umowę na realizację kolejnego etapu remontu ulicy Wesołej. To wśród dotychczasowych inwestycji niejako zwieńczenie i zamknięcie klamrą szeregu zmian, o których reportaż przygotowała lokalna telewizja chocianow.tv. Okazuje się jednak, że szef chocianowskiego samorządu nie planuje zakończyć zaproponowanych w 2018 roku zmian.

O inwestycjach, które pojawiają się na tamtym osiedlu pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie. Szczegóły znajdziesz m.in. w artykułach: "Pierwsza strefa Street Workout już otwarta", "Ciężki sprzęt wjechał na Armii Krajowej i Wesołą", "Ponad 9 milionów złotych dofinansowania zaświeci na ulicach Chocianowa", "Burmistrz buduje Skate-park". Teraz czas dokończenie inwestycji drogowej.

- Wchodzimy w kolejny etap inwestycji na osiedlu Wesoła. Obok: nowych chodników, nowych parkingów, ścieżki rowerowej, siłowni zewnętrznej, boiska sportowego, remontu ul. Armii Krajowej oraz placu zabaw, termomodernizacji przedszkola, wymiany słupów oświetleniowych wraz z oprawami LED, rewitalizacji Centrum Kolejowego teraz czas na asfalt na głównej ulicy - wymienił Burmistrz Chocianowa Tomasz Kulczyński. - Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające wykonawca zakończyć ma inwestycje przebudowy ulicy Wesołej w terminie 5 miesięcy. Cieszę się, ponieważ przede mną jeszcze kolejne realizacje inwestycji w tym obszarze - dodał włodarz naszej gminy.
Okazuje się, że w tej kadencji na rozwój naszej gminy Burmistrz Kulczyński patrzy zdecydowanie szerzej niż przeciętni politycy, bowiem z perspektywy potrzeb mieszkańców, o czym świadczą inwestycje także tam, gdzie wyborców reprezentują radni, którzy podjęli rękawicy ciężkiej pracy i współpracy z włodarzem.

- Burmistrz Tomasz Kulczyński w swojej pierwszej kadencji udowodnił, że wsłuchuje się w głosy i potrzeby mieszkańców, które realizuje w oparciu o horyzontalne patrzenie na problemy gminy, z którymi nikt nie walczył przez poprzednie 30 lat. Od 2018 roku to uległo zmianie i widać to w każdej miejscowości naszej gminy - podsumowali dziennikarze chocianow.tv.
Reporterom udało się także porozmawiać z wykonawcą tej konkretnej inwestycji. Całość do obejrzenia pod tym artykułem. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.