Ledwie 100 metrów nowego chodnika powstaje przy drodze powiatowej w Trzebnicach, co stanowi około jeden procent z blisko 10-kilometrowej powiatowej, dziurawej trasy o numerach 1137D i 1177D. W tej kadencji (ostatnie 5 lat) powiat łącznie na tym odcinku zrobił zaledwie 160 metrów chodnika, a to oznacza, że przy takim tempie inwestycji na całkiem nowy chodnik przy drogach powiatowych nr 1177D oraz 1137D musimy poczekać aż... 312 lat.

Od ubiegłego tygodnia mieszkańcy i kierowcy podróżujący po naszej gminie mogą odnaleźć drogowców także na drodze powiatowej, co w ciągu ostatnich 5 lat było raczej rzadkością. W tej kadencji bowiem służby powiatowe celem wykonania nowego chodnika pojawiły się już cały jeden raz na odcinku łączącym Trzebnice z Chocianowem (wykonując 60 metrów przy drodze 1177D). CZYTAJ: "Powiatowa droga wstydu Kamila Ciupaka"

- Jesteśmy zażenowani tym, że musimy ciągłymi pismami oraz za pośrednictwem mediów przypominać powiatowym służbom, że mają na terenie Gminy Chocianów drogi, którymi trzeba się zająć. Realizowanie takich kilkumetrowych zapchaj dziurek jest traktowaniem największej obszarowo gminy w Powiecie Polkowickim po macoszemu. Czas z tym skończyć i sądzę, że dopiero wybory spowodują, że zmieni się ta optyka. Władza w powiecie musi się zmienić, bo wszystko wskazuje na to, że władza powiatu nie chce zmienić swojego postępowania względem Naszych Mieszkańców - komentuje sprawę radny Rady Miejskiej w Chocianowie, szef Klubu Radnych Chocianów 2023, Artur Wandycz.
Przypomnijmy, że należące do Powiatu Polkowickiego drogi na terenie naszej gminy są łącznej długości około 56,5 kilometra (dokładnie 56 tysięcy 531 metrów). Mniej więcej tyle powinno być także chodników o szerokości (jak podają obowiązujące w Polsce przepisy) minimum 2 metrów. Niestety w obszarach wiejskich naszej gminy chodnik przy powiatówce (a już tym bardziej chodnik o minimalnej dla bezpieczeństwa pieszych szerokości dwóch metrów) jest niestety rzadkością. Czytelników, którzy wiedzą, gdzie w tej kadencji Powiat Polkowicki na terenie naszej gminy zrobił przynajmniej 1 kilometr nowego chodnika(?), prosimy o pilny kontakt z naszą redakcją!