7 kwietnia mieszkańcy całej Polski pójdą głosować w wyborach samorządowych. Nie inaczej będzie także w naszej gminie, gdzie wybierać będziemy Burmistrza, radnych Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Jako, że "koszula bliższa ciału" postanowiliśmy przyjrzeć się kandydatom do Rady Miejskiej. W części drugiej kandydat z okręgu nr 2 (czyli ulic Kolejowej nr: 23, 25, 27, 29 - 58, 58A, Lipowej, Wesołej nr: 1 - 10A), Ryszard BARTOSZ.

W wyborach samorządowych w Gminie Chocianów tylko jeden komitet wyborczy (KWW Tomasz Kulczyński) zarejestrował kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych, dlatego sprawdzamy sylwetki kandydatów właśnie z tego KWW (czytaj: odc. 1: Czesław SMYK). W drugiej części przybliżamy kandydata z okręgu nr 2, , który w ostatnich dniach musiał zmierzyć się z politycznym atakiem na swoje materiały wyborcze. Kto za nimi stoi? O tym poniżej.

BARTOSZ Ryszard to 60-letni chocianowianin, który od 25 lat zajmuje się technologią wody basenowej. Swoje zawodowe doświadczenie wykorzystuje obecnie w pracy na chocianowskim Delfinku. Ukończył technikum mechaniczne, ma żonę i czworo dzieci. Prywatnie jego pasją są książki, muzyka oraz rower. 

- Podjąłem się startu w wyborach samorządowych, ponieważ chcę być częścią tej zmiany, która realizuje obietnice i najważniejsze inwestycje w naszej gminie - podsumowuje Ryszard Bartosz swoją decyzję o starcie w wyborach. - Uprzejmie proszę o Państwa głos oraz o głos na Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w wyborach samorządowych 7 kwietnia. Jestem przekonany, że w następnej kadencji dzięki współpracy z Panem Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim nie będzie to głos stracony. Zmiany trwają, czas na więcej! - zachęca Ryszard Bartosz na swojej ulotce wyborczej.
W ostatnich dniach na ulicach naszej gminy można spotkać banery, z których na wybory zapraszają Burmistrz Tomasz Kulczyński oraz kandydaci z jego komitetu wyborczego. Okazuje się, że w okręgu Ryszarda Bartosza ktoś nie wytrzymał przedwyborczego ciśnienia i postanowił zniszczyć te banery (zdjęcia poniżej). O sprawie została poinformowana policja i póki co brak jest informacji o tym, kto mógł zniszczyć te banery. Nie wiadomo zatem czy zdarzenie było zwykłym aktem bezmyślnego wandalizmu, czy może skoordynowaną akcją polityczną.

Program wyborczy komitetu, z którego startuje Ryszard Bartosz to budowa obwodnicy miejskiej od ulicy Wesołej do Głogowskiej. przebudowa stadionu miejskiego, rewitalizacja budynku dworca w Chocianowie, budowa i remont dróg, chodników i parkingów w gminie, kanalizowanie gminy (etap II - budowa), rozwój kolei oraz rozbudowa ścieżek rowerowych, a także Rodzinne Centrum Rozrywki (kręgle, bilard, sala gier i zabaw dla dzieci).

WYBORY SAMORZĄDOWE JUŻ W NIEDZIELĘ, 7 KWIETNIA. IDŹ NA WYBORY, TWÓJ GŁOS JEST WAŻNY!