Podsumowujemy pierwsze w historii Chocianowa lodowisko, które w okresie od 27 grudnia 2023 do 4 lutego 2024 przyciągnęło prawdziwe tłumy mieszkańców i turystów. Sprawdzamy, co stało za sukcesem pomysłu Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Odnajdujecie się na zdjęciach?

O realizacji tego pomysłu Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego pisaliśmy na naszym portalu w artykułach: "Lodowisko już dzisiaj", "Lodowisko otwarte", "Burmistrz zdecydował: lodowisko zostaje z nami na ferie!", "Lodowisko za darmo dla dzieci i młodzieży" oraz "Skorzystaj z prawdziwego lodowiska! Galeria zdjęć i nagrania". To z nich dowiedzieliście się m.in. o imponującej frekwencji w tym miejscu.

Warto podkreślić, że z darmowego czasu obiecanego przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego każdej godziny korzysta ponad 70. dzieci (maksymalne obłożenie na lodowisku to 80 osób), a w godzinach płatnych (codziennie od 16:00 do 19:00), te statystyki wcale nie wyglądają mniej imponująco - pisaliśmy na łamach naszego portalu.

Wpływ na tak dobre statystyki z pewnością miało usytuowanie lodowiska w sąsiedztwie pięknie oświetlonego pałacu.

W Internecie znajdujemy komentarze o tym, że mieszkańcy Legnicy, Chojnowa, Polkowic i Lubina jadą na lodowisko do Chocianowa ze względu na klimat, jaki tu panuje. Tajemnicą poliszynela jest, że to właśnie w naszej gminie lodowisko otwarte jest nawet pomimo dodatniej temperatury. Takiej presji nie wytrzymują tafle w innych miastach. Oprócz tego otoczenie lodowiska powoduje, że po zmroku jest tu zdecydowanie bardziej romantycznie i przyjemnie - pisaliśmy.

Teraz przyszedł czas na podsumowanie lodowiska, które być może powróci tutaj za rok.