Zaangażowanie mieszkańców Parchowa mogą podziwiać teraz wszyscy przejeżdżający przez tę miejscowość bezpłatną komunikacją, która jest realizacją obietnicy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. W akcję "upiększania przystanku" włączyło się Koło Gospodyń Wiejskich w Parchowie "Parchowianki", Sołtys i Rada Sołecka, ale nie tylko. Efekty są przepiękne!

Jakiś czas temu "Parchowianki" postanowiły się zebrać i stworzyć coś wspólnymi siłami. To zdecydowanie się udało, o czym pisaliśmy w naszych artykułach: "Zrobiły pewny krok w nowy rok", "Parchowianki zapraszają na wspólną wycieczkę do Czech" oraz "Ekologiczna akcja Parchowianek". Teraz przyszedł czas na "upiększenie" przystanku bezpłatnej komunikacji, która wozi mieszkańców Parchowa m.in. do Polkowic i Chocianowa.

- Pracę przy naszym przystanku dobiegły końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Szanujmy to miejsce, a efekty będzie można podziwiać już wiosną, kiedy wszystko zacznie kwitnąć - przekazały panie z KGW w swoich mediach społecznościowych.
Jak ustaliliśmy niewykluczone, że instalacja weźmie udział w konkursach, celem jednak najważniejszym jest poprawa estetyki tego miejsca. 

- W kwietniu zgłosiłam wieś do konkursu dla sołectw i teraz mamy efekty wspólnej pracy wielu osób. Zresztą nie patrząc tylko na konkurs będzie to fajne miejsce dla mieszkańców czekających na autobus, czy odpoczynek dla robiących zakupy. Wspólnie z radą sołecką i Kołem Gospodyń Wiejskich udało się osiągnąć naprawdę ciekawy efekt. Ja wraz z mężem przygotowaliśmy filiżanki, kostkę dostałyśmy od chłopaków z Victorii Parchów, a ziemię zasponsorowała nam żwirownia Kochlice, z kolei rośliny, których zakupem i nasadzeniem zajęły się dziewczyny z koła gospodyń, zakupiliśmy z nagrody za Dzień Jagody - opisuje akcję Iwona Andraszak, sołtys Parchowa. - Wcześniej pomalowaliśmy przystanek na biało, a kwiaty i napis Parchów wykonała Pani Alicja Giejson-Dwernicka, która wcześniej zrobiła też nasze logo na budynku klubu - dodaje sołtys. 
A jak Wam podoba się podjęta inicjatywa? Efekty zobaczcie sami na zdjęciach poniżej!