- To kolejna ważna inwestycja, która znacząco przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w tym obszarze - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński na temat remontu nawierzchni drogi na ulicy Wesołej w Chocianowie. Pojawiła się także pewna deklaracja. Szczegóły w naszym artykule.

Ta inwestycja ma ogromne znaczenie nie tylko dla mieszkańców ulic Wesołej i Armii Krajowej, ale także podróżujących codziennie tymi drogami mieszkańców dojeżdżających do szkoły podstawowej, przedszkola, na basen czy do centrum przesiadkowego i na pociąg. Ostatnio pisaliśmy o niej w artykule: "Podpisali umowę na drugi etap remontu ulicy Wesołej".

Zgodnie z wcześniejszymi moimi deklaracjami rozpoczęła się oczekiwana przebudowa ul. Wesołej. Mam świadomość, jak wiele kwestii drogowych jest w naszej Gminie do zrobienia, ale wiem też, że nie ma możliwości zrobienia wszystkiego od razu, na już. Pragnę zapewnić, co widać, że sukcesywnie realizowane były, są i będą inwestycje drogowe - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński w mediach społecznościowych. - Cieszę się z realizacji tej obietnicy. To kolejna ważna inwestycja, która znacząco przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w tym obszarze. Przepraszam za utrudnienia i proszę o wyrozumiałość - dodał włodarz naszej gminy publikując przy okazji nagranie z rozpoczęcia tego etapu prac na tym osiedlu.
(dalsza część artykułu pod nagraniem)


Warto podkreślić, że obok nowych chodników i parkingów, ścieżki rowerowej, siłowni zewnętrznej, boiska sportowego, remontu ul. Armii Krajowej oraz placu zabaw, termomodernizacji przedszkola, wymiany słupów oświetleniowych wraz z oprawami LED, rewitalizacji Centrum Kolejowego i teraz wymiany asfaltu na głównej ulicy, przed nami jeszcze realizacja nowego placu zabaw wewnątrz osiedla. Wszystko za sprawą rozmów, jakie z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim prowadzili mieszkańcy tego osiedla. Na lidera wśród nich wybił się Czesław Smyk, który był w tym obszarze najbardziej aktywny w ciągu ostatnich 5 lat. Jak zauważają urzędnicy, to właśnie ze Smykiem konsultowane były różne potrzeby mieszkańców ulic Armii Krajowej, Chabrowej, Długiej, Łąkowej, Spacerowej, Stawowej, Tymiankowej i Wesołej właśnie.