Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sfinansuje wozy strażackie dla gmin o najwyższej frekwencji wyborczej. Chocianów ma szanse powalczyć o taki samochód, bo od lat mieszkańcy naszej gminy aktywnie biorą udział w głosowaniach. Co trzeba zrobić? Iść jutro na wybory.

W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tysięcy złotych.

Ta gmina do 20 tysięcy mieszkańców, której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w województwie, otrzyma od komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej środki na sfinansowanie w całości jednego z 16 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych - zapowiedział wiceminister Maciej Wąsik.
Czy Chocianów ma szansę na taki pojazd? Owszem. W ostatnich wyborach w 2019 roku, do polskiego parlamentu nasza gmina osiągnęła blisko 59% frekwencji. Jeszcze lepiej było podczas I tury wyborów samorządowych w 2018 roku, gdy do urn poszło blisko 63% wyborców. Co prawda bój będzie ciężki, ale wszystko w naszych rękach (i nogach).

- Zachęcamy do udziału w wyborach, bo patrząc na ubiegłe lata mamy predyspozycje do tego, aby za najwyższą frekwencję otrzymać wóz strażacki, który z pewnością przyda się w naszej gminie - podkreśla Paweł Baran, radny Rady Miejskiej w Chocianowie.
Wśród pozostałych gmin, których wskazuje się jako faworytów w naszym województwie są m.in. gminy Rudna, Jerzmanowa, czy Legnickie Pole. Warto przypomnieć, że to właśnie w wyborach samorządowych gmina Rudna osiągnęła najlepszy w województwie wynik, przekraczając 70 procentową frekwencję.

Szkoda nie skorzystać z takiej okazji. Mamy realny wpływ na nasze bezpieczeństwo, bo głosując wygrywamy wóz strażacki dla naszej gminy. Mamy szansę dostać wóz strażacki za darmo, dlatego zachęcamy wszystkich do udziału w tych wyborach bez względu od preferencji wyborczych. To nie tylko nasz przywilej, ale także obowiązek obywatelski - podkreśla Artur Wandycz, radny Rady Miejskiej w Chocianowie.
My również zachęcamy do udziału w głosowaniu. Przypominamy także jak głosować w jutrzejszych wyborach prezydenckich.
[KN]