Niewiele ponad tydzień mają uczniowie gminnych podstawówek na wzięcie udziału w kolejnym konkursie z okazji Dnia bez samochodu, który swój finał będzie miał w piątek, 22 września. Tym razem wychowankowie tutejszych szkół mogą wykazać się plastycznie. Sprawdzamy szczegóły!

O tym, że Gmina Chocianów zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pisaliśmy na naszych łamach już kilkukrotnie (czytaj: "Uchwyć walory Gminy Chocianów i zgarnij nagrodę" oraz "Nagrody rzeczowe za sfotografowanie wakacyjnej aktywności"). Tym razem poznajemy kolejne szczegóły dotyczące obchodzenia Dnia bez samochodu w Chocianowie. Przede wszystkim nie zabraknie tradycyjnego przejazdu rowerowego. 

- Gmina Chocianów tak jak w poprzednich latach, również i w tym roku dołączyła do ogólnoeuropejskiej kampanii pod nazwą Europejski Tydzień Mobilności 2023. W ramach tegorocznej edycji 22 września 2023 roku o godzinie 17:00 z Chocianowskiego Rynku wyruszy rajd rowerowy organizowany z okazji Dnia bez samochodu, na który już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, by wspólnie celebrować tę rowerową fetę - zachęca Krystian Wan, rzecznik prasowy chocianowskiego magistratu.
Zarejestrować się na ten przejazd będzie można tego samego dnia (w piątek, 22 września) już od godziny 16:00 na chocianowskim Rynku. To jednak nie koniec atrakcji jakie przygotowali urzędnicy.

- Oprócz konkursu fotograficznego "Aktywnie w Gminie Chocianów" skierowanego do wszystkich mieszkańców gminy, którego zadaniem jest wykonanie fotografii pokazującej aktywnie spędzony czas w Gminie Chocianów w okresie od czerwca 2023 do 20 września 2023 roku, przygotowaliśmy także konkurs plastyczny "Dzień bez samochodu" dla dzieci z przedszkoli oraz dzieci i młodzież szkolną ze szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Chocianów - informuje Krystian Wan. - Tematem przewodnim konkursu jest oszczędzanie energii, a zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką w formacie A‐4 lub A‐3. Praca powinna zachęcać kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów, promując i zachęcając do korzystania z np. z rowerów czy spacerów - tłumaczy urzędnik.
Przypomnijmy, że w konkursie fotograficznym mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy gminy Chocianów. Jedna osoba może zgłosić tylko 1 zdjęcie, które musi być wykonane na terenie Gminy Chocianów, zrobione dobrej jakości, wydrukowane w formacie A4 oraz czytelnie opisane na odwrocie (imię i nazwisko autora zdjęcia oraz telefon kontaktowy wraz ze wskazaniem miejsca wykonania zdjęcia). Fotografie będzie można zgłaszać w terminie od 15 września do 20 września 2023r. w godzinach od 7:30 do 15:30 w Regionalnym Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 5 w Chocianowie.

- Podobnie, jak w przypadku konkursu fotograficznego jedna osoba może zgłosić tylko 1 pracę plastyczną czytelnie opisaną na odwrocie imieniem i nazwiskiem dziecka, czyli autora lub autorki pracy oraz nazwą szkoły lub przedszkola, do którego uczęszcza. Komisja konkursowa wybierze po 3 laureatów z każdej grupie wiekowej w dwóch kategoriach - zachęca rzecznik Krystian Wan.
Prace plastyczne, podobnie jak w przypadku konkursu fotograficznego można zgłaszać w terminie od 15 do 20 września 2023r. w godzinach od 7:30 do 15:30 w Regionalnym Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 5 w Chocianowie. W tym konkursie w pierwszej kategorii wiekowej (przedszkolaków) nagrody powędrują do najlepszych uczestników w dwóch grupach wiekowych (3-4 latkowie oraz 5-6 latkowie), zaś w drugiej kategorii wiekowej (uczniowie szkół podstawowych) nagrodzeni zostaną najlepsi uczestnicy w 3 grupach wiekowych (z klas I-III, klas IV-VI oraz VII-VIII). Zapraszamy do udziału w obu konkursach.