Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej pochwalił się wczoraj montażem nowej kamery obsługującej monitoring cmentarza. To jednak nie jedyne prace, które wykonali w tym roku na cmentarzu w Chocianowie pracownicy miejskiego zakładu.

Nowa kamera na cmentarzu zamontowana została już w ubiegłą sobotę. Jej obsługa ma teraz baczne oko na główne wejście do nekropolii. W planach na październik jest także montaż trzech kolejnych kamer, które mają być skierowane na wejścia od strony parkingu i od strony drogi do Polkowic. 

Kolejna inwestycja obiecana przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w trakcie realizacji. W zeszłym roku na terenie Cmentarza Komunalnego zamontowana została pierwsza z kamer monitoringu - przypominają pracownicy MZGKiM Chocianów na swojej stronie na jednym z popularnych portali społecznościowych. - Kolejne kamery będą zabezpieczały teren od strony parkingu oraz od pozostałych wejść - dodają pracownicy miejskiego zakładu.
To jednak nie jedyne działania podjęte w ostatnich dniach na tutejszym cmentarzu. Udało się także pomalować pomieszczenia w kaplicy cmentarnej i wymienić kratki odwadniające na parkingu cmentarza. W tym roku zostało również zrobione, wyczekiwane przez wiernych, nagłośnienie w kaplicy i wymieniona na nową została stara rozdzielnia elektryczna. Przypomnijmy, że wierni odwiedzający groby swoich bliskich znajdą tu także specjalny regał na używane znicze, o czym pisaliśmy w artykule "Nie wyrzucaj, wykorzystaj" oraz zniczomat, w którym można zakupić nowe znicze i wkłady, o czym pisaliśmy w artykule: "Na cmentarzu kupimy znicze i wkłady".

Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować chocianowską nekropolię do zbliżających się uroczystości Wszystkich Świętych i Zaduszek. O kolejnych zadaniach realizowanych przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej poinformujemy już niebawem.
[KN]