Na drugie świąteczne malowanie światłem w gminie Chocianów pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego zaprasza Regionalne Centrum Kultury. W ubiegłorocznej edycji wysokie lokaty zajęli reprezentanci Trzebnic. Czy tak samo będzie tym razem? O tym przekonamy się już w styczniu przyszłego roku.

Świąteczne malowanie światłem to konkurs na najpiękniejszą iluminację świetlną, skierowany do wszystkich mieszkańców gminy Chocianów. Zwycięzców wybierze specjalna komisja konkursowa, która będzie brała pod uwagę harmonię z otoczeniem, walory estetyczne, oryginalność dekoracji i pomysł na ozdobienie posesji, a także nawiązanie do tradycji świąteczno-noworocznej.

Warunkiem udziału w konkursie będzie pisemne zgłoszenie obiektu w terminie do dnia 8 stycznia 2020 roku - czytamy na stronie Regionalnego Centrum Kultury w Chocianowie. - Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko właściciela domu, adres, nr telefonu kontaktowego oraz podpis właściciela. Jeśli zgłoszenia do konkursu dokonuje osoba niebędąca właścicielem wymagane jest uzyskanie pisemnej zgody właściciela na udział w konkursie. Do zgłoszenia można dołączyć zdjęcie zgłaszanego obiektu. Zgłoszenie należy złożyć w sekretariacie Regionalnego Centrum Kultury ul. Kościuszki 5, 59-140 Chocianów lub przesłać na adres mailowy: sekretariat@rckchocianow.pl - znajdujemy w regulaminie konkursu.
To kontynuacja ubiegłorocznej edycji, która cieszyła się ogromną popularnością. Do gminy Chocianów zjeżdżali nie tylko mieszkańcy Powiatu Polkowickiego, ale także z innych powiatów, aby podziwiać piękne iluminacje. W samych Trzebnicach dało się zauważyć rejestracje samochodowe z legnickiego, głogowskiego, lubińskiego czy bolesławieckiego.

- To wspaniała promocja gminy Chocianów. Jestem przekonany, że kolejni mieszkańcy będą zgłaszać iluminacje ozdabiające ich domy, a sam konkurs przyciągnie wiele osób, które będą chciały podziwiać te atrakcje - mówi Krystian Wan, rzecznik Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Przyznane zostaną trzy nagrody pieniężne za zajęcie odpowiednio I, II i III miejsca, a wręczenie nagród odbędzie się, jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, w połowie stycznia 2020 roku - dodaje Wan.
Celem konkursu jest promocja Gminy poprzez wzbogacenie i uatrakcyjnienie jej wizerunku w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Karnawału, wyłonienie najładniejszej i najciekawszej dekoracji świąteczno-noworocznej, promocja pomysłowych i nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych, inspirowanie mieszkańców do współtworzenia pozytywnego wizerunku Gminy oraz świątecznej atmosfery poprzez dekorowanie posesji oświetleniem, propagowanie estetycznego wyglądu budynków i posesji oraz branie współodpowiedzialności za ich estetyczny wygląd.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie Regionalnego Centrum Kultury w Chocianowie. Do tego świątecznego tematu z pewnością jeszcze powrócimy.
[KN]