Premier RP, Mateusz Morawiecki wydłużył czas kwarantanny narodowej do 11 kwietnia, jednocześnie zaostrzył jej warunki. Jak w tym czasie radzą sobie uczniowie? Na różnych stronach internetowych można znaleźć wiele atrakcyjnych form zabawy połączonej z nauką.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, która od poniedziałku, 16 marca codziennie publikuje próbne egzaminy (o godzinie 9:00) oraz wyniki (o godzinie 15:00) dla ośmioklasistów. Do tego grona dołączył także rządowy serwis gov.pl, na którym można znaleźć Zdalne lekcje dla uczniów szkół średnich i podstawowych. Nie zabraknie także materiałów dla dzieciaków z etapu przedszkolnego.

Aby młodzież z większą estymą przyjęła nowe edukacyjne obowiązki, które trzeba zrealizować samodzielnie w domu powstało wiele gier i zabaw, które łączą przyjemne z pożytecznym. Począwszy od 15 misji zaproponowanych przez "niepodległą", a skończywszy na stronie Ministerstwa Cyfryzacji i Fundacji Teatrikon: Graratannie, która proponuje sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, webinary, streamingi, turnieje i konkursy z nagrodami, które ściśle związane są z grami oraz kreatywnym wykorzystaniem Internetu.

Ważne, aby w tym wszystkim nie zapomnieć w jaki sposób uczyć się efektywnie. Te informacje znajdziecie w naszym artykule "Jak skutecznie przyspieszyć naukę". Rodzice muszą przy tym pamiętać, aby pilnować jakie strony odwiedzają ich pociechy, w Internecie czyha na nie bowiem mnóstwo zagrożeń.
[KN]