W Chocianowie od blisko trzech lat, za sprawą decyzji Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego kursuje bezpłatna komunikacja miejska. Przewoźnikami są PKS Lubin S.A. w zakresie linii 121 oraz 131 i Zakład Komunikacji Miejskiej w Polkowicach w zakresie linii 25. Sprawdzamy czy zmieniły się zasady ich funkcjonowania w obliczu nowych obostrzeń ogłoszonych przez ministra zdrowia.

O tym, że bezpłatna komunikacja na terenie naszej gminy funkcjonuje w najlepsze pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie. Najciekawsze informacje znajdziecie w artykułach: "Bezpłatna Komunikacja. Co zmieniło się przez 3 lata rządów Kulczyńskiego?", "Będą zmiany w rozkładzie jazdy", "Bezpłatna komunikacja w swojej najlepszej formie" oraz "Aktualny rozkład jazdy bezpłatnej komunikacji dostępny w aplikacji".

IV fala epidemii a darmowa komunikacja

Od wczoraj w Polsce obowiązują już, zapowiadane przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dodatkowe obostrzenia związane z epidemią. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądają aktualne zasady bezpieczeństwa epidemicznego w naszym transporcie publicznym, który wozi chocianowian bezpłatnie po całej gminie, a także do miast powiatowych, jak Polkowice i Lubin.

W całym kraju środkami transportu publicznego można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż 100 proc. obłożenia. Nalezy pamiętać o zasłonięciu twarzy maseczką - czytamy na rządowych stronach z aktualnymi obostrzeniami.
Oznacza to, że wszystkie osoby, które znajdą sobie miejsce w bezpłatnym autobusie, o ile tylko będą miały zasłonięte usta maseczką, będą mogły podróżować żółtymi środkami transportu.