W tym roku Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W ubiegłym roku chocianowianie zebrali 38 tysięcy 157 złotych i 63 grosze. Czy ten rekord uda się pobić dowiemy się zapewne już w najbliższą niedzielę, 31. stycznia, czyli w dniu Finału, kiedy ponad 20 wolontariuszy wyjdzie na ulice naszej gminy by zbierać pieniądze.

Również w ubiegłym roku odbyła się wspaniała licytacja w Regionalnym Centrum Kultury. Udało się wówczas uzbierać ponad 8 tysięcy złotych i już dzisiaj możemy pobić tamten rekord. Wystarczy zadzwonić na numer telefonu: 513-166-572 i wziąć udział w zabawie, a przy okazji wylicytować przedmiot. Lista przedmiotów wraz z aktualnymi cenami będzie wyświetlana podczas transmisji na żywo (wideo poniżej), jest również dostępna na stronie Regionalnego Centrum Kultury w Chocianowie.

Przypomnijmy, że wylicytowane przedmioty można odbierać w Regionalnym Centrum Kultury do niedzieli do godziny 16:00. Warto wesprzeć tę inicjatywę, bowiem Fundacja Jurka Owsiaka w tym roku planuje zakupić zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne i polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

O przebiegu poprzednich dni licytacji pisaliśmy w naszych artykułach: "Chocianów już dzisiaj gra z Orkiestrą Owsiaka", "Drugi dzień licytacji. Mamy już 2 tysiące złotych i nowe przedmioty", "Trzeci dzień licytacji. Najpopularniejszy wpis na koszulce".
[KN]