W niedzielę, 7 kwietnia mieszkańcy całej Polski pójdą głosować w wyborach samorządowych. Nie inaczej będzie także w naszej gminie, gdzie wybierać będziemy Burmistrza, radnych Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Jako, że "koszula bliższa ciału" postanowiliśmy przyjrzeć się kandydatom do Rady Miejskiej. W części trzeciej kandydat z okręgu nr 3 (czyli ul. 1 Maja, Akacjowej, Brzozowej, Głogowskiej nr: 1 - 18, 18F, Kasztanowej, Kolejowej nr: 1 - 22, 24, 26, 28, Pocztowej, Polnej, Szkolnej, Topolowej, Trzebnickiej), Janusz ŚLIPKO.

W wyborach samorządowych w Gminie Chocianów tylko jeden komitet wyborczy (KWW Tomasz Kulczyński) zarejestrował kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych, dlatego sprawdzamy sylwetki kandydatów właśnie z tego KWW (czytaj: odc. 1: Czesław SMYK, odc. 2: Ryszard BARTOSZ). W trzeciej części przybliżamy kandydata z okręgu nr 3, Janusza ŚLIPKO.

ŚLIPKO Janusz to 67-letni chocianowianin z wyższym wykształceniem. Posiada żonę, trójkę dorosłych dzieci oraz siedmioro wnucząt. Od stycznia 2019 roku pełni funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Chocianowie. Jego pasją jest myślistwo, którą rozwija pełniąc także funkcję Sędziego Okręgowego Sądu Łowieckiego w Legnicy. Jako swoje atuty wymienia niezawodność w działaniu, wytrwałość, otwartość na współpracę oraz wrażliwość na problemy środowiska społecznego.

- Jestem przekonany, że zdobyte doświadczenia w pracy zawodowej i społecznej pozwolą mi rzetelnie i uczciwie reprezentować sprawy i problemy wszystkich mieszkańców ulic 1-go Maja, Akacjowej, Brzozowej, Głogowskiej nr 1 do 18, Kasztanowej, Kolejowej nr 1 do 22, 24, 26 i 28, Pocztowej, Polnej, Szkolnej, Topolowej i Trzebnickiej w następnej kadencji Rady Miejskiej naszej Gminy. Jako radnemu w okręgu nr 3 w Chocianowie dzięki podejmowanym staraniom i bardzo dobrej współpracy z Burmistrzem Miasta i Gminy Chocianów Tomaszem Kulczyńskim udało się wykonać: deptaki na ulicy Polnej i 1 Maja, wymianę i uzupełnienie lamp oświetleniowych, termomodernizację Szkoły Podstawowej przy ulicy Szkolnej 1, przebudowę drogi dojazdowej od ulicy Kasztanowej do końca ulicy Akacjowej, uruchomienie prac przy budowie skweru im. Olimpijczyków przylegającego do ulicy Trzebnickiej - podsumowuje swoją decyzję o starcie w wyborach Janusz Ślipko. - Uprzejmie proszę o Państwa głos oraz o głos na Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w wyborach samorządowych 7 kwietnia. Jestem przekonany, że w następnej kadencji dzięki współpracy z Panem Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim nie będzie to głos stracony. Zmiany trwają, czas na więcej! - zachęca na swojej ulotce wyborczej.
Program wyborczy komitetu, z którego startuje Janusz Ślipko to budowa obwodnicy miejskiej od ulicy Wesołej do Głogowskiej. przebudowa stadionu miejskiego, rewitalizacja budynku dworca w Chocianowie, budowa i remont dróg, chodników i parkingów w gminie, kanalizowanie gminy (etap II - budowa), rozwój kolei oraz rozbudowa ścieżek rowerowych, a także Rodzinne Centrum Rozrywki (kręgle, bilard, sala gier i zabaw dla dzieci). Kontrkandydatem Janusza Ślipko w tym okręgu będzie 25-letni Paweł Sarżyński.

WYBORY SAMORZĄDOWE JUŻ W NIEDZIELĘ, 7 KWIETNIA. IDŹ NA WYBORY, TWÓJ GŁOS JEST WAŻNY!