Nowy Xbox Series S 512 GB SSD od Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, nowiutki rower Onilus Naila 2.0 od Klubu Radnych Chocianów 2023, a także koszulka Malwiny Hartman - zawodniczki MKS Zagłębia Lubin z podpisami drużyny, a także piłka sygnowana logiem Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej również z podpisami piłkarek, które w ubiegłym sezonie zdobyły zarówno mistrzostwo, jak i Puchar Polski. To kolejne przedmioty, które będzie można wylicytować już jutro! Całość zebranej kwoty będzie przeznaczona na rehabilitację 3-letniego Teosia.

O tym, że podczas sobotniego pikniku rodzinnego odbędzie się licytacja z wieloma atrakcyjnymi fantami pisaliśmy zaledwie wczoraj, a już dzisiaj dotarły do nas kolejne, jeszcze ciekawsze informacje dotyczące tego, co czeka jutro licytujących na Pikniku Rodzinnym na stadionie Stali Chocianów. Wszystko, aby wesprzeć Teosia, młodego mieszkańca naszej gminy, który potrzebuje turnusów mikropolaryzacji z niezbędnymi terapiami, aby otworzyć się na świat zewnętrzny.

Wszystkie atrakcje już jutro

Otwarcie Chocianowskiej Ścieżki Zdrowia przy ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego od godziny 11:00, Bieg "Złoto Kusego" i Piknik Rodzinny z mnóstwem atrakcji od godziny 12:00 - to przepis na udaną sobotę w Chocianowie. Będą grill, dmuchańce, wielkie bańki mydlane, malowanie buziek, wata cukrowa, popcorn, modelowanie balonów, a wszystko w rytm dobrej muzyki. Będą także niespodzianki towarzyszące, dlatego warto wybrać się na stadion Stali Chocianów. Nie zabraknie także zbiórki pieniędzy prowadzonej przez Stowarzyszenie charytatywne "Żyć godnie" w Polkowicach pod kierownictwem Stanisława Rapczuka.

W ramach zbiórki zostanie przeprowadzona licytacja z mnóstwem atrakcyjnych przedmiotów. Zaledwie wczoraj opublikowaliśmy obfitą galerię fotografii, która dostępna jest w naszym artykule: "Atrakcyjne przedmioty do wylicytowania już w sobotę", a już dzisiaj możemy potwierdzić kolejne fanty, które zasiliły zbiórkę pieniędzy dla Teosia. Wśród nich: nowy Xbox Series S 512 GB SSD od Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, nowiutki rower Onilus Naila 2.0 od Klubu Radnych Chocianów 2023, a także koszulka Malwiny Hartman - zawodniczki MKS Zagłębia Lubin z podpisami drużyny, a także piłka sygnowana logiem Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej również z podpisami piłkarek, które w ubiegłym sezonie zdobyły zarówno mistrzostwo, jak i Puchar Polski.

Promują zdrowy tryb życia

Na godzinę 11:00 Burmistrz Tomasz Kulczyński zaprasza na otwarcie Chocianowskiej Ścieżki Zdrowia, usytuowanej nieopodal stadionu sportowego, przy ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego. Jakie obiekty będą do dyspozycji amatorów sportowych ćwiczeń? Wszyscy spragnieni aktywności fizycznej znajdą tu m.in. prostownik pleców, steper, narciarza, orbitrek, wyciskanie siedząc i wyciąg górny, podciąg nóg, drabinkę, wahadło, wioślarza, ławkę, ławkę skośną, jeźdźca, rowerek, motyla i jego rewers, a także plac zabaw dla dzieci. O wszystkim pisaliśmy szczegółowo na naszym portalu w artykule: "Zachęcą do ćwiczeń i aktywności fizycznej".

Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński, Klub Biegacza "Zdyszaaani" Chocianów, Stowarzyszenie Chocianów 2023, Regionalne Centrum Kultury w Chocianowie, LGD "Wrzosowa Kraina" i Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie zapraszają także na upamiętnienie zdobycia przez patrona Klubu Biegacza "Zdyszaaani" Janusza Kusocińskiego złotego medalu olimpijskiego w biegu na 10 km na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 1932 roku. Ta wieloletnia impreza to zasługa Piotra Machonia, o czym pisaliśmy w naszym artykule: "Złoto Kusego i mnóstwo atrakcji towarzyszących".