- Kolejne przyłącze we wsi Raków - poinformowali pracownicy Zakładu Usług Komunalnych i Transportu Publicznego w Chocianowie, którzy realizują deklarację Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w zakresie wieloletnich zaległości. To właśnie w tej kadencji pierwszy raz bieżąca woda popłynęła z kranów mieszkańców Rakowa.

Przypomnijmy, że przez dekady mieszkańcy czekali na bieżącą, czystą wodę płynącą z ich kranów, o czym wspominaliśmy w naszych doniesieniach "Obiecane 4 kilometry wodociągów w Rakowie", "Wodociągowa obietnica Kulczyńskiego okiem telewizji", "Raków dogania XXI wiek", "Kolejne domy podłączone do wody", "Coraz więcej gospodarstw w Rakowie podłączonych do wodociągów" oraz "Ponad połowa mieszkańców Rakowa z bieżącą wodą". W ubiegłym tygodniu pracownicy ZUKiTP-u poinformowali o kolejnym domu podłączonym do tej sieci.

- W ostatnich dniach wykonaliśmy kolejne przyłącze do budynku we wsi Raków. Wszystko zgodnie z harmonogramem ustalonym z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska we Wrocławiu, z którego dzięki współpracy z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim wspólnie pozyskaliśmy środki na zwodociągowanie tej niewielkiej wsi w gminie Chocianów - przekazali pracownicy spółki.
Jak ustaliliśmy w tym roku jeszcze co najmniej dwa budynki zostaną przyłączone do wspomnianej sieci, a to oznacza kolejnych mieszkańców zadowolonych z realizacji obietnicy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego.