Jak informują służby prasowe Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych nie tylko nie ulegnie likwidacji, ale ma szansę na lepszy rozwój. Przedszkole stanie się niezależną placówką z dodatkową możliwością otwarcia żłobka.

- Sołtys została poinformowana, że szkoła zostanie rozwinięta dla najmłodszych i zostanie zorganizowane przedszkole w pełnym wymiarze, a nie tak jak jest teraz po kilka godzin dziennie - informuje Krystian Wan z chocianowskiego magistratu - w miarę wzrostu liczby dzieci i chęci mieszkańców w każdym momencie będzie mógł zostać otwarty żłobek - dodaje urzędnik.
Plany w zakresie reorganizacji placówki nie ulegają zmianie, nadal do szkoły będą uczęszczali uczniowie z klas I-III. Zwiększy się jednak możliwość opieki nad dziećmi młodszymi, które będą pod opieką przedszkola w pełnym wymiarze czasu, otwiera się także możliwość stworzenia żłobka. Jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego, o tych rozwiązaniach była informowana sołtys Szklar Dolnych na spotkaniu z Burmistrzem, które odbyło się w ubiegłym tygodniu.

- W sieci niestety pojawiają się informacje, które mówią o zabraniu patrona szkole w Szklarach Dolnych, co jest absolutną nieprawdą - zauważa Krystian Wan - Osoby publikujące te informacje powołują się na Panią Sołtys, jednak podczas ubiegłotygodniowej rozmowy Pani Sołtys została poinformowana zarówno przez Burmistrza, jak i Sekretarz, że szkoła zostaje, a patronem nadal będzie święty Jan Paweł II - dodaje Wan.
O tej poczytnej sprawie pisaliśmy już wielokrotnie w naszych artykułach: "Burmistrz dementuje zarzuty opozycji", "Ile kosztuje utrzymanie dzieci w naszych szkołach?", "Brak likwidacji szkół, burmistrz pojedzie do Szklar", "Burmistrz Kulczyński: opozycja kłamie", "Skarbnik: od lat oświata kosztuje najwięcej", czy "Polityczna pikieta i wyliczenia na kolejne lata". W ostatnich dniach w mediach społecznościowych zabrał głos także radny Artur Wandycz, który wyliczał kłamstwa, jakie pojawiają się w Internecie, o czym możecie przeczytać w artykule "Wandycz demaskuje autora kłamstw".
[KN]