W ostatnich dniach pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów poinformowali o kolejnych inwestycjach Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, które rozpoczęły się na terenie gminy. Chodzi o Sołectwa Chocianowiec i Raków, w których radny Artur Wandycz w tej kadencji pilnuje potrzeb swoich wyborców. Czego dokładnie doczekają się mieszkańcy w najbliższych tygodniach?

O tych inwestycjach pisaliśmy na naszym portalu w artykułach: "Na te inwestycje czekają mieszkańcy" oraz "Zrewitalizują strefę przy świetlicy w Chocianowcu". Mowa o nowym placu zabaw w Rakowie oraz o nowych miejscach parkingowych i rekreacyjnej strefie sportu i gier przy świetlicy w Chocianowcu. Wszystko możliwe jest dzięki kolejnemu wielomilionowemu dofinansowaniu, jakie pozyskał w tej kadencji szef chocianowskiego samorządu (czytaj: "Ponad 50 milionów w niespełna 4 lata"). Część z inwestycji zaplanowanych w ramach tego dofinansowania już jest realizowana (czytaj: "Tu powstaje skate-park"), a część właśnie rusza.

Nowe inwestycje Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego? Oczywiście. Gdzie? Teraz czas na Raków. Skutecznie pozyskane 10 mln zł będziecie widzieć w swoim najbliższym otoczeniu. To dla Was przygotowujemy kolejne zadania, wybieramy wykonawców w transparentnych przetargach i nadzorujemy ich wykonanie. Z tych środków w wielu punktach naszej gminy rozpoczynamy realizacje projektów, o których sukcesywnie będziemy informować. Na bieżąco mówimy o przebudowie w budynku Centrum Obsługi Administracyjnej i turystycznej. Skate Park i pumptrack się buduje - przekazywali niedawno pracownicy chocianowskiego magistratu.
Przy okazji zamieścili zdjęcia z Rakowa, gdzie w bliskim sąsiedztwie wybudowanej w tej kadencji za pozyskane przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego pieniądze z dotacji świetlicy, powstaje właśnie nowy plac zabaw. To jednak nie wszystko.

Zaczynamy kolejną inwestycję w Chocianowcu: zagospodarowanie terenu przy sali WOK już rozpoczęte. Środki zewnętrzne pozyskane przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, projekty przygotowane i już po przetargach. Teraz widać efekty wspólnych działań - zaznaczyli urzędnicy. - Każda z inwestycji potrzebuje całego toku przygotowań, których nie widać a są one niezbędne do realizacji lub pozyskania środków. To co widzicie to skuteczne działania dla Was i następne miejsce zagospodarowane: miejsca parkingowe, strefa relaksu, przebudowa drogi dojazdowej - wyliczają pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów.
Już niebawem poinformujemy o kolejnych miejscach, których zmiany zainicjowane zostały pozyskaniem przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego pieniędzy spoza budżetu gminy, czyli z dofinansowań zewnętrznych.