- Wraz z Marcinem Ślipko zakupiliśmy posiłki w ramach akcji "Podziel Się Posiłkiem" - poinformował w ubiegłą środę Burmistrz Tomasz Kulczyński w mediach społecznościowych. Akcja możliwa jest dzięki pomysłowi radnego Piotra Wandycza, a realizowana w chocianowskiej Kuźni Smaku. Sprawdzamy szczegóły!

Niestety nie każdy może sobie pozwolić na luksus zjedzenia codziennie ciepłego posiłku. Zdarza się, że potrzebujący są wśród nas i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Aby pomóc takim osobom radny Piotr Wandycz wpadł na pomysł, aby w jednej z lokalnych zamontować tablicę, na której każdy może przyczepić paragon z opłaconym posiłkiem. Pisaliśmy o tym na naszym portalu w artykule: "Akcja »Podziel się posiłkiem« nadal trwa".

- Dzięki Kuźni Smaku możecie Państwo zakupić posiłek i zostawić paragon na tablicy, której pomysłodawcą był Piotr Wandycz. Osoby potrzebujące dzięki temu, mogą zjeść ciepły posiłek - podkreślił Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Serdecznie zapraszam i polecam pyszne jedzonko w naszej miejscowej Kuźni Smaku - dodał włodarz Chocianowa.
To nie jedyna forma pomocy, jaka płynie do mieszkańców z prywatnych środków Burmistrza i koalicyjnych radnych z klubu Chocianów 2023. Zaledwie dzień wcześniej Tomasz Kulczyński opublikował w mediach społecznościowych wpis, przypominający o sukcesie społecznej lodówki w Chocianowie.

- Warto pomagać! Bardzo się cieszę, że mam taką finansową możliwość, aby z własnej pensji zrobić zakupy dla osób potrzebujących. Tym razem z Panem Radnym Piotrem Wandyczem zapełniliśmy chocianowską Lodówkę Społeczną - zaznaczył Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Zapraszam Państwa do przynoszenia jedzenia, ubrań dla dzieci, rodzin, osób potrzebujących. Każdy drobny gest się liczy i jest tak samo ważny. Pamiętajmy: Dobro dane raz, wraca podwójnie - zachęcił włodarz Kulczyński.
Przypomnijmy, że społeczna lodówka cieszy się ogromną popularnością, a uzupełniane towary znikają z niej bardzo szybko, co świadczy o trafionym pomyśle Burmistrza. O tej inicjatywie pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie, m.in. w artykułach: "Społeczna lodówka pojawiła się w Chocianowie", "Społeczna Lodówka już otwarta", "Więcej społecznych lodówek w regionie", "Społeczna lodówka jeszcze bardziej bezpieczna" oraz "W ubiegły wtorek uzupełnili lodówkę".

Opublikowane w tym artykule zdjęcia pochodzą ze strony Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/PrawdziwyBurmistrzChocianowa/.