Już za dwa tygodnie, dokładnie w niedzielę, 7 kwietnia mieszkańcy całej Polski pójdą głosować w wyborach samorządowych. Nie inaczej będzie także w naszej gminie, gdzie wybierać będziemy Burmistrza, radnych Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Postanowiliśmy przyjrzeć się kandydatom do Rady Miejskiej. W części czwartej kandydat z okręgu nr 4 (czyli ul. Daglezjowej, Głogowskiej nr: 19 ‑ 31, Leśnej, Lubińskiej, Sportowej, Wiązowej, Zielonej), Piotr Machoń.

W wyborach samorządowych w Gminie Chocianów tylko jeden komitet wyborczy (KWW Tomasz Kulczyński) zarejestrował kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych, dlatego sprawdzamy sylwetki kandydatów właśnie z tego KWW (czytaj: odc. 1: Czesław SMYK, odc. 2: Ryszard BARTOSZ, odc. 3: Janusz ŚLIPKO). W czwartej części przybliżamy kandydata z okręgu nr 4, Piotra MACHONIA.

MACHOŃ Piotr to 47-letni chocianowianin z wyższym wykształceniem ukończonym na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz dodatkowo w ramach studiów podyplomowych z zakresu Promocji Zdrowia, Menedżerów Sportu i Zarządzania w Oświacie. Od 26 lat pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego, a od 2022 roku jest dyrektorem Zespołu Szkół w Chocianowie. Pełnił rolę Wiceprezesa i Prezesa ZNP w Chocianowie oraz wspiera lokalne stowarzyszenia, w tym jako Prezes Klubu Olimpijczyka i Stowarzyszenia Chocianów 2023.

- Jestem aktywnym członkiem Klubu Biegacza "Zdyszaaani" i Koordynatorem Edukacji Ekologicznej. Od 2021 roku jestem Radnym Rady Miejskiej i Przewodniczącym Komisji Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji. Angażuję się w obronę praw pracowniczych, organizuję pomoc dla potrzebujących i wspieram inicjatywy społeczne, m.in. dla Domów Dziecka, Hospicjum dla dzieci i Schronisk dla zwierząt. Organizuję wydarzenia sportowe, edukacyjne oraz ekologiczne, takie jak Dni Olimpijczyka, rajdy rowerowe czy zbiórki surowców wtórnych. Zostałem wyróżniony przez Polski Komitet Olimpijski oraz Dolnośląską Federację Sportu za zasługi. Kandyduję ponownie do Rady Miejskiej, aby dalej służyć mieszkańcom Chocianowa - podsumowuje swoją decyzję o starcie w wyborach Piotr Machoń. - Uprzejmie proszę o Państwa głos oraz o głos na Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w wyborach samorządowych 7 kwietnia. Jestem przekonany, że w następnej kadencji dzięki współpracy z Panem Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim nie będzie to głos stracony. Zmiany trwają, czas na więcej! - zachęca na swojej ulotce wyborczej.
Program wyborczy komitetu, z którego startuje Piotr Machoń to budowa obwodnicy miejskiej od ulicy Wesołej do Głogowskiej. przebudowa stadionu miejskiego, rewitalizacja budynku dworca w Chocianowie, budowa i remont dróg, chodników i parkingów w gminie, kanalizowanie gminy (etap II - budowa), rozwój kolei oraz rozbudowa ścieżek rowerowych, a także Rodzinne Centrum Rozrywki (kręgle, bilard, sala gier i zabaw dla dzieci).

WYBORY SAMORZĄDOWE JUŻ W NIEDZIELĘ, 7 KWIETNIA. IDŹ NA WYBORY, TWÓJ GŁOS JEST WAŻNY!