W ubiegły wtorek, 6 grudnia były Mikołajki, dlatego, jak co roku, Święty Mikołaj podróżuje po naszej gminie obdarowując paczkami najmłodszych mieszkańców. Był już w Trzebnicach i Chocianowie. W najbliższy weekend zawita do Szklar Dolnych i Chocianowca. Sprawdzamy szczegóły.

W ubiegłą sobotę, 3 grudnia ulubiony święty dzieci odwiedził Wiejski Ośrodek Kultury w Trzebnicach, gdzie wśród przepięknych świątecznych dekoracji rozdał paczki najmłodszym mieszkańcom miejscowości. Na imprezę zaprosili Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński, Stowarzyszenie Aktywna Wieś "Trzebnice", Regionalne Centrum Kultury w Chocianowie, a także radny Piotr Wandycz i sołtys Trzebnic. Relację fotograficzną z tego wydarzenia obejrzycie pod tym artykułem.

Jak pokazują ostatnie lata, Św. Mikołaj nie zapomina o dzieciach z naszej gminy (czytaj: "Mikołaje obdarowali w Chocianowcu i Trzebnicach", "Dzisiaj blisko pół tysiąca prezentów dla dzieci", "Radość dziecka najlepszą nagrodą", "Mikołaj odwiedził Szklary Dolne", "Dzieci doczekały się odwiedzin Mikołaja" oraz "Mikołaj odwiedził Michałów, Żabice i Ogrodzisko"). Nie inaczej było także 6 grudnia tego roku, gdy do Chocianowa Święty Mikołaj przyjechał pociągiem (czytaj: "Marszałek Witek: pierwszy raz od 22 lat zawitał tutaj pociąg"). Teraz odwiedzin świętego spodziewać się mogą także najmłodsi mieszkańcy ze Szklar Dolnych (w sobotę, 10 grudnia od godz. 11:00) oraz Chocianowca (w niedzielę, 11 grudnia od godz. 15:00).

W Szklarach Dolnych dzieci ustawiać się powinny na trasie mikołajowego zaprzęgu, który o godzinie 11:00 wystartuje od strony Trzmielowa i zatrzyma się na przystankach nr 1 oraz 2, aby następnie pojechać pod Szkołę Podstawową, pod Świetlicę, przy domu Sołtysa, skąd uda się na przystanek przy Sadzie Wiśniowym, a stamtąd już prosto pod dom Radnego, by zakończyć swoją podróż na przystanku Kolonia Szklary Dolne (cała trasa opisana na plakacie poniżej).

Z kolei w Chocianowcu Sołtys, Radny, Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich w Chocianowcu serdecznie zapraszają dzieci z Chocianowca na spotkanie ze Świętym Mikołajem 11 grudnia 2022 roku o godzinie 15:00 do Świetlicy Wiejskiej w Chocianowcu (szczegóły na plakacie poniżej). Zapraszamy!