Jak co wtorek lokalna telewizja podsumowała wydarzenia minionego tygodnia. Co ciekawego przykuło uwagę Naszych Czytelników? Pod artykułem obejrzycie przygotowane przez chocianow.tv najnowsze, 36. podsumowanie.

Seria "Podsumowanie tygodnia" to zestawienia najważniejszych informacji, o których pisaliśmy na łamach naszego portalu. Całość przygotowują reporterzy chocianowskiej telewizji. Tym razem możemy obejrzeć podsumowanie minionego, 36. tygodnia 2023 roku. Szczegóły informacji znajdziecie klikając w poszczególne linki.

PONIEDZIAŁEK, 4 WRZEŚNIA

Samotni seniorzy otrzymali opaski bezpieczeństwa (wideo): Opaski bezpieczeństwa powędrowały do starszych samotnych mieszkanek naszej gminy. To efekt realizacji zapowiedzi Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w zakresie wsparcia seniorów 65+. Wręczyli je osobiście kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Chocianowie Natalia Szcześniak oraz radny Artur Wandycz, szef Klubu Radnych Chocianów 2023. Relację przygotowali dziennikarze chocianow.tv.

Zapraszają na zajęcia sportoweZajęcia sportowe w Gminie Chocianów to już nie tylko karate, które towarzyszy miłośnikom sportów walki od lat, ale także dyscypliny, które przywędrowały w pierwszej kadencji Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Tym samym fani aktywności fizycznej mają do dyspozycji zajęcia z: Karate Tradycyjne Chocianów, Akademia Sportfuture, Rugby w Chocianowie oraz Armia Polkowice - Oddział Chocianów.

Ponad 1000 uczniów rozpoczęło naukę w naszej gminie (wideo)Ponad tysiąc uczniów szkół podstawowych oraz średnich rozpoczęło dzisiaj naukę na terenie Gminy Chocianów. Życzenia przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński, na apelach składali je dyrektorzy, a w reportażu lokalnej telewizji chocianow.tv także sami uczniowie mówili, czego by sobie życzyli na najbliższe 10 miesięcy nauki.

Szeryf dzieli na lepszych i gorszych?Powiat Polkowicki stygmatyzuje Gminę Chocianów. Skandaliczne zachowanie wydziału promocji Starostwa w mediach społecznościowych miało swój wydźwięk w ubiegły weekend podczas dożynek, które kolejny już raz odbywały się w tym samym miejscu, co wyraźnie pokazuje, że obecne władze powiatu celują w okręg wyborczy jednego konkretnego radnego. Czy to się zmieni?

WTOREK, 5 WRZEŚNIA

35. tydzień podsumowany (wideo)Lokalna telewizja chocianow.tv, jak co wtorek podsumowała miniony tydzień wydarzeń w swoim tradycyjnym, 35. już w tym roku zestawieniu. Co ciekawego przykuło uwagę Naszych Czytelników? Pod artykułem obejrzycie przygotowane zestawienie.

ŚRODA, 6 WRZEŚNIA

Od jutra zmiana organizacji ruchu na AkacjowejOd czwartku, 7 września zmieniona zostanie organizacja ruchu jednej z chocianowskich dróg. Dokładnie na odcinku pomiędzy ulicami Kasztanową a Akacjową. Wszystko za sprawą pieniędzy pozyskanych przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, który obiecał mieszkańcom poprawienie warunków drogowych w tym miejscu.

Poszukiwany, poszukiwana - właściciel lub właścicielka tego czworonogaKolejny odłowiony piesek czeka na swojego właściciela. Gdzie służby znalazły porzuconego czworonoga?

CZWARTEK, 7 WRZEŚNIA

10 punktów na koncie drużyn z gminy Chocianów po piłkarskim weekendzieKolejny weekend boiskowych zmagań w gminie Chocianów za nami. Jak radziły sobie nasze drużyny? Zapraszamy na podsumowanie.

Radny Ciupak "przyszedł się wypłakać" (wideo)- W czwartek, 31 sierpnia na polkowickiej sesji Rady Miejskiej pojawił się powiatowy radny z Gaworzyc, Kamil Ciupak. Po co? - w swoim najnowszym reportażu pytają dziennikarze chocianow.tv. Obecność Ciupaka na sesji w Polkowicach podsumował Burmistrz Łukasz Puźniecki. Ta wizyta stała się także dobrym przyczynkiem do odwiedzenia innych gmin w Powiecie Polkowickim, dlatego na najbliższą sesję Rady Miasta w Chocianowie w imieniu Klubu Radnych Chocianów 2023 zaproszenie wystosował jego szef, radny Artur Wandycz. Cały reportaż obejrzycie także pod naszym artykułem.

PIĄTEK, 8 WRZEŚNIA

Piknik rodzinny w Trzebnicach już w sobotęJuż jutro, w sobotę 9 września od godziny 10:00 w Trzebnicach wystartuje Piknik Rodzinny i Manewry Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Szczegóły znajdujemy na plakacie, który z pewnością widzieliście w Informatorze Gminy Chocianów.

SOBOTA, 9 WRZEŚNIA

Strażacki Rajd Rowerowy na dzień przed 22. rocznicąJuż jutro, w niedzielę 10 września strażacy upamiętnią swoich nowojorskich kolegów, którzy 22 lata temu ofiarnie nieśli pomoc poszkodowanym w zamachach terrorystycznych na World Trade Center z 11 września 2001 roku. Strażacki Rajd Rowerowy zainicjowany przez radnego Piotra Wandycza staje się już tradycją, w którą chętnie włączają się także inne gminy naszego regionu, bowiem swoim patronatem wydarzenie objęli Burmistrz Chocianowa Tomasz Kulczyński oraz Wójt Gminy Radwanice Paweł Piwko.

NIEDZIELA, 10 WRZEŚNIA

Manewry i piknik na zdjęciach (galeria): W Trzebnicach odbyły się Manewry Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz Piknik Rodzinny pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Jak się bawiliście? Już wczoraj w naszych mediach społecznościowych (Instagram oraz Facebook) opublikowaliśmy dla Was kilka zdjęć z manewrów. Dziś publikujemy obszerną galerię zdjęć z całego dnia!

Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook. Najnowszy materiał filmowy przygotowany przez chocianow.tv do obejrzenia oczywiście także poniżej.