Już za dwa tygodnie, dokładnie w niedzielę, 7 kwietnia mieszkańcy całej Polski pójdą głosować w wyborach samorządowych. Nie inaczej będzie także w naszej gminie, gdzie wybierać będziemy Burmistrza, radnych Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Postanowiliśmy przyjrzeć się kandydatom do Rady Miejskiej. W części piątej kandydat z okręgu nr 5 (czyli ul. 3 Maja , Aptecznej, Fabrycznej, Ogrodowej, Ratuszowej, Targowej, Tylnej, Zaułek Fabryczny, Stefana Żeromskiego), Henryk Osoliński.

W wyborach samorządowych w Gminie Chocianów tylko jeden komitet wyborczy (KWW Tomasz Kulczyński) zarejestrował kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych, dlatego sprawdzamy sylwetki kandydatów właśnie z tego KWW (czytaj: odc. 1: Czesław SMYK, odc. 2: Ryszard BARTOSZ, odc. 3: Janusz ŚLIPKO, odc. 4: Piotr Machoń). W piątej części przybliżamy kandydata z okręgu nr 5, Henryka OSOLIŃSKIEGO.

OSOLIŃSKI Henryk to 66-letni przedsiębiorca handlowy, z wykształcenia kucharz-cukiernik. Od urodzenia żyje i pracuje w Chocianowie. Od 40 lat jest żonaty, ma dwie córki, zięcia i wnuka, z którymi mieszka, jak sam zaznacza w domu odziedziczonym po rodzicach.

- Jestem społecznikiem, aktywnie zaangażowanym w poprawę warunków życia w naszej Gminie. Jako radny w poprzednich kadencjach wraz z władzami gminy, w zdecydowanej większości realizowaliśmy wyznaczone cele i obietnice oraz działaliśmy przy podejmowaniu decyzji poprawiających życie mieszkańców. Pragnę kontynuować rozpoczęte wspólnie z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim inicjatywy, a także podejmować nowe wyzwania - podsumowuje swoją decyzję o starcie w wyborach Henryk Osoliński. - Uprzejmie proszę o Państwa głos oraz o głos na Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w wyborach samorządowych 7 kwietnia. Jestem przekonany, że w następnej kadencji dzięki współpracy z Panem Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim nie będzie to głos stracony. Zmiany trwają, czas na więcej! - zachęca na swojej ulotce wyborczej.
Program wyborczy komitetu, z którego startuje Henryk Osoliński to budowa obwodnicy miejskiej od ulicy Wesołej do Głogowskiej. przebudowa stadionu miejskiego, rewitalizacja budynku dworca w Chocianowie, budowa i remont dróg, chodników i parkingów w gminie, kanalizowanie gminy (etap II - budowa), rozwój kolei oraz rozbudowa ścieżek rowerowych, a także Rodzinne Centrum Rozrywki (kręgle, bilard, sala gier i zabaw dla dzieci).

WYBORY SAMORZĄDOWE JUŻ W NIEDZIELĘ, 7 KWIETNIA. IDŹ NA WYBORY, TWÓJ GŁOS JEST WAŻNY!