- Szanowni Państwo przed nami kolejne inwestycje w Naszej Gminie. Zapraszam do wzięcia udziału w przetargach - poinformował Burmistrz Tomasz Kulczyński. Chodzi o trzy świetlice wiejskie oraz przebudowę oświetlenia drogowego na terenie Gminy Chocianów. Sprawdzamy szczegóły tych przetargów.

Kolejne wielomilionowe inwestycje w najbliższych latach zostaną przeprowadzone w Gminie Chocianów. Mieszkańcy Rakowa, Trzmielowa i Jabłonowa będą cieszyć się z nowych świetlic, ale nie tylko. W każdej miejscowości naszej gminy zostanie także przebudowane oświetlenie drogowe. Dziś nastąpiło otwarcie ofert na budowy świetlic, a 2 grudnia mija termin składania ofert na realizację oświetlenia.

4 firmy chcą budować w Chocianowie

Do dzisiaj mieli czas wykonawcy, którzy chcą podjąć się budowy świetlic wiejskich na terenie naszej gminy. Chodzi o miejscowości: Jabłonów, Raków oraz Trzmielów. O tej planowanej inwestycji pisaliśmy na naszym portalu w artykułach: "Wyczekiwane świetlice powstaną za pieniądze z dotacji", "Lokalna telewizja o nowych świetlicach" oraz "Dla mieszkańców ponad podziałami".

W Biuletynie Informacji Publicznej ogłoszone zostały przetargi na budowę aż 3 świetlic wiejskich: w Rakowie, w Jabłonowie i w Trzmielowie - poinformował w ubiegły weekend Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Wierzę, że jeszcze w przyszłym roku wspólnie będziemy się cieszyć z nowo powstałych świetlic. Dodatkowo zakres prac to budowa dróg dojazdowych i chodników miejsc parkingowych oraz zagospodarowania terenu w elementy małej architektury, między innymi: ławki, kosze na odpady, stojaki na rowery - dodał włodarz Chocianowa.
Swoje oferty złożyły cztery firmy, ze Szprotawy, Zielonej Góry, Polkowic i Legnicy. O tym kto wybuduje świetlice zdecyduje cena, a na ogłoszenie wykonawcy urzędnicy mają jeszcze miesiąc, dlatego do tej sprawy z pewnością powrócimy na naszym portalu.

Jaśniejsza Gmina za pieniądze z dotacji

O planach na realizację tej inwestycji pisaliśmy na naszym portalu przy okazji wpisu członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusza Myrdy, który już w połowie marca tego roku podkreślił, że część dolnośląskich miast czekają niższe opłaty za energię, jaśniejsze ulice i mniej zanieczyszczeń światłem, o czym wspominaliśmy w naszych artykułach: "Spektakularny sukces Burmistrza Kulczyńskiego", a także "Kolejne miliony złotych dla Chocianowa. Kulczyński nie zwalnia tempa".

Kolejna dobra wiadomość to przetarg na przebudowę oświetlenia drogowego na terenie Gminy Chocianów. Zakres prac obejmuje budowę i przebudowę elementów oświetlenia drogowego w tym szaf oświetleniowych, linii kablowych, słupów i montażu opraw wraz z systemem sterowania i nadzoru w oparciu o czujniki ruchu - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński.
Tutaj wykonawcy mają czas do 2 grudnia do godziny 12:00, aby złożyć swoje oferty. Ze względu na wielkość inwestycji firmy mogą podzielić swoje oferty, tak aby złożyć je w dwóch zadaniach: pierwszym obejmującym miasto Chocianów oraz drugim obejmującym pozostałe miejscowości Gminy Chocianów. O tym temacie też z pewnością poinformujemy na naszym portalu.