Za niespełna dwa tygodnie, dokładnie w niedzielę, 7 kwietnia mieszkańcy całej Polski pójdą głosować w wyborach samorządowych. Nie inaczej będzie także w naszej gminie, gdzie wybierać będziemy Burmistrza, radnych Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Postanowiliśmy przyjrzeć się kandydatom do Rady Miejskiej. W części szóstej kandydat z okręgu nr 6 (czyli ul. Dominialnej, Kolonialnej, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Alei im. Sybiraków), Sławomir Sobczyszyn.

W wyborach samorządowych w Gminie Chocianów tylko jeden komitet wyborczy (KWW Tomasz Kulczyński) zarejestrował kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych, dlatego sprawdzamy sylwetki kandydatów właśnie z tego KWW (czytaj: odc. 1: Czesław SMYK, odc. 2: Ryszard BARTOSZ, odc. 3: Janusz ŚLIPKO, odc. 4: Piotr Machoń, odc. 5: Henryk Osoliński). W szóstej części przybliżamy kandydata z okręgu nr 6, Sławomira Sobczyszyna.

SOBCZYSZYN Sławomir to 40-letni elektrotechnik zatrudniony w KGHM S.A., zaangażowany również w związku zawodowe. Jak sam zaznacza, poświęca swój czas na działalność charytatywną oraz społeczną, mając na celu wsparcie mieszkańców Gminy Chocianów. Prywatnie jest mężem, ojcem i pasjonatem górskich wędrówek. Od 2006 roku jest mieszkańcem Chocianowa i w ubiegłej kadencji został wybrany do Rady Miejskiej w wyborach uzupełniających. 

- Przez ten czas uważnie przyglądałem się pracy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, a w efekcie rozmów z Wami, moimi wyborcami postanowiłem poprzeć zmiany, które obiecał i zrealizował w naszym okręgu wyborczym. Wśród nich nowe chodniki, oświetlone przejścia dla pieszych oraz nowe oświetlenie drogowe, a także place zabaw i siłownie zewnętrzne, które aktywizują młodzież i osoby starsze - podsumowuje swoją decyzję o starcie w wyborach Sławomir Sobczyszyn. - Uprzejmie proszę o Państwa głos oraz o głos na Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w wyborach samorządowych 7 kwietnia. Jestem przekonany, że w następnej kadencji dzięki współpracy z Panem Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim nie będzie to głos stracony. Zmiany trwają, czas na więcej! - zachęca na swojej ulotce wyborczej.
Program wyborczy komitetu, z którego startuje Sławomir Sobczyszyn to budowa obwodnicy miejskiej od ulicy Wesołej do Głogowskiej. przebudowa stadionu miejskiego, rewitalizacja budynku dworca w Chocianowie, budowa i remont dróg, chodników i parkingów w gminie, kanalizowanie gminy (etap II - budowa), rozwój kolei oraz rozbudowa ścieżek rowerowych, a także Rodzinne Centrum Rozrywki (kręgle, bilard, sala gier i zabaw dla dzieci). Kontrkandydatem Sławomira Sobczyszyna w tym okręgu będzie 66-letni Krzysztof Kowalczyk.

WYBORY SAMORZĄDOWE JUŻ W NIEDZIELĘ, 7 KWIETNIA. IDŹ NA WYBORY, TWÓJ GŁOS JEST WAŻNY!