Już za 3 dni, w najbliższą niedzielę 7 kwietnia mieszkańcy całej Polski pójdą głosować w wyborach samorządowych. Nie inaczej będzie także w naszej gminie, gdzie wybierać będziemy Burmistrza, radnych Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Postanowiliśmy przyjrzeć się kandydatom do Rady Miejskiej. W części piętnastej kandydatka z okręgu nr 15 (czyli Trzebnice), Monika Podziewska.

W wyborach samorządowych w Gminie Chocianów tylko jeden komitet wyborczy (KWW Tomasz Kulczyński - przyp. red.) zarejestrował kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych, dlatego sprawdzamy sylwetki kandydatów właśnie z tego KWW (czytaj: odc. 1: Czesław SMYK, odc. 2: Ryszard BARTOSZ, odc. 3: Janusz ŚLIPKO, odc. 4: Piotr Machoń, odc. 5: Henryk Osoliński, odc. 6: Sławomir Sobczyszyn, odc. 7: Rafał Fienger, odc. 8: Jerzy Bałecki, odc. 9: Marcin Ślipko, odc. 10: Andrzej Kuśmierczyk, odc. 11: Anna Horoszczak, odc. 12: Artur Wandycz, odc. 13: Ewa Gołębiewska, odc. 14: Paweł Baran). W piętnastym odcinku przybliżamy kandydatkę z okręgu nr 15, Monikę Podziewską.

PODZIEWSKA Monika (z domu Zając) to 32-letnia mężatka i mama 6-letniego Antosia i 2-letniej Sary, od urodzenia mieszkanka Trzebnic. Ukończyła studium policealne w Legnicy w zawodzie pracownik administracji. Jak sama wspomina, po szkole pracowała w handlu, potem w Powiatowym Urzędzie Pracy w Polkowicach. Obecnie od niespełna 10 lat pracuje jako Referent w Dziale Sprzedaży w Zakładzie Usług Komunalnych i Transportu Publicznego w Chocianowie.

- Bardzo lubię pracę z ludźmi. Na co dzień wykazuję dużo empatii i zawsze służę pomocą. Po pracy spełniam się jako mama, lubię gotować i piec różne słodkości. Moim małym marzeniem jest mieć własną małą cukiernię. Lubię się udzielać społecznie. Mając na uwadze jak bardzo rozwija się nasza gmina, startując z komitetu Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego chciałabym kontynuować realizację zamierzonych inwestycji w naszej wsi. Bardzo liczę na współpracę z mieszkańcami Trzebnic w kolejnej kadencji - podsumowuje swoją decyzję o starcie w wyborach Monika Podziewska. - Uprzejmie proszę o Państwa głos oraz o głos na Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w wyborach samorządowych 7 kwietnia. Jestem przekonana, że w następnej kadencji dzięki współpracy z Panem Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim nie będzie to głos stracony. Zmiany trwają, czas na więcej! - zachęca na swojej ulotce wyborczej.
Program wyborczy komitetu, z którego startuje Monika Podziewska to budowa obwodnicy miejskiej od ulicy Wesołej do Głogowskiej. przebudowa stadionu miejskiego, rewitalizacja budynku dworca w Chocianowie, budowa i remont dróg, chodników i parkingów w gminie, kanalizowanie gminy (etap II - budowa), rozwój kolei oraz rozbudowa ścieżek rowerowych, a także Rodzinne Centrum Rozrywki (kręgle, bilard, sala gier i zabaw dla dzieci).

WYBORY SAMORZĄDOWE JUŻ W NIEDZIELĘ, 7 KWIETNIA. IDŹ NA WYBORY, TWÓJ GŁOS JEST WAŻNY!