Za mniej niż tydzień, już w najbliższą niedzielę 7 kwietnia mieszkańcy całej Polski pójdą głosować w wyborach samorządowych. Nie inaczej będzie także w naszej gminie, gdzie wybierać będziemy Burmistrza, radnych Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Postanowiliśmy przyjrzeć się kandydatom do Rady Miejskiej. W części dwunastej kandydat z okręgu nr 12 (czyli Chocianowca i Rakowa), Artur Wandycz.

W wyborach samorządowych w Gminie Chocianów tylko jeden komitet wyborczy (KWW Tomasz Kulczyński) zarejestrował kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych, dlatego sprawdzamy sylwetki kandydatów właśnie z tego KWW (czytaj: odc. 1: Czesław SMYK, odc. 2: Ryszard BARTOSZ, odc. 3: Janusz ŚLIPKO, odc. 4: Piotr Machoń, odc. 5: Henryk Osoliński, odc. 6: Sławomir Sobczyszyn, odc. 7: Rafał Fienger, odc. 8: Jerzy Bałecki, odc. 9: Marcin Ślipko, odc. 10: Andrzej Kuśmierczyk, odc. 11: Anna Horoszczak). W dwunastym odcinku przybliżamy kandydata z okręgu nr 12, Artura Wandycza.

WANDYCZ Artur to 51-letni bezpartyjny mieszkaniec Chocianowca, związany z tą miejscowością od dziecka, mieszkający w niej na stałe od ponad 30 lat. Jest mężem i ojcem dwójki rezolutnych chłopców. Aktywny społecznie, pełni funkcję radnego Rady Miejskiej w Chocianowie od 2018 roku, w której pełni także funkcję członka Komisji Rozwoju, Kultury i Sportu. Jak sam zauważa, wykazuje inicjatywę, aby Chocianowiec stał się miejscem, w którym "dobrze się mieszka i żyje". Oprócz tego prowadzi gospodarstwo rolne, a przy tym jest aktywny zawodowo. Skupia i spala wspólnotę okolicznych rolników, od 2018 roku jako współpomysłodawca i współorganizator największej cyklicznej imprezy lokalnej "Traktor-jady" w Chocianowcu, która co rocznie zyskuje coraz więcej zwolenników i uczestników.

- Wielu mieszkańców zauważyło mój wkład w rozwój naszej gminy i moje zaangażowanie, a przede wszystkim brak barier personalnych. To właśnie dzięki takim opiniom przy wsparciu mojej rodziny postanowiłem ponownie kandydować na radnego Rady Miejskiej w Chocianowie - podsumowuje swoją decyzję o starcie w wyborach Artur Wandycz. - Uprzejmie proszę o Państwa głos oraz o głos na Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w wyborach samorządowych 7 kwietnia. Jestem przekonana, że w następnej kadencji dzięki współpracy z Panem Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim nie będzie to głos stracony. Zmiany trwają, czas na więcej! - zachęca na swojej ulotce wyborczej.
Program wyborczy komitetu, z którego startuje Artur Wandycz to budowa obwodnicy miejskiej od ulicy Wesołej do Głogowskiej. przebudowa stadionu miejskiego, rewitalizacja budynku dworca w Chocianowie, budowa i remont dróg, chodników i parkingów w gminie, kanalizowanie gminy (etap II - budowa), rozwój kolei oraz rozbudowa ścieżek rowerowych, a także Rodzinne Centrum Rozrywki (kręgle, bilard, sala gier i zabaw dla dzieci).

WYBORY SAMORZĄDOWE JUŻ W NIEDZIELĘ, 7 KWIETNIA. IDŹ NA WYBORY, TWÓJ GŁOS JEST WAŻNY!