Dokładnie za tydzień, w niedzielę 7 kwietnia mieszkańcy całej Polski pójdą głosować w wyborach samorządowych. Nie inaczej będzie także w naszej gminie, gdzie wybierać będziemy Burmistrza, radnych Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Postanowiliśmy przyjrzeć się kandydatom do Rady Miejskiej. W części jedenastej kandydatka z okręgu nr 11 (czyli Michałowa, Ogrodziska i Żabic), Anna Horoszczak.

W wyborach samorządowych w Gminie Chocianów tylko jeden komitet wyborczy (KWW Tomasz Kulczyński) zarejestrował kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych, dlatego sprawdzamy sylwetki kandydatów właśnie z tego KWW (czytaj: odc. 1: Czesław SMYK, odc. 2: Ryszard BARTOSZ, odc. 3: Janusz ŚLIPKO, odc. 4: Piotr Machoń, odc. 5: Henryk Osoliński, odc. 6: Sławomir Sobczyszyn, odc. 7: Rafał Fienger, odc. 8: Jerzy Bałecki, odc. 9: Marcin Ślipko, odc. 10: Andrzej Kuśmierczyk). W jedenastym odcinku przybliżamy kandydatkę z okręgu nr 11, Annę Horoszczak.

HOROSZCZAK Anna to 35-letnia Łemkini, mieszkanka Michałowa, córka Niny i Bogdana Szpytko. Z wykształcenia jest mgr inż. budownictwa. Od 6 lat zarządza zespołem utrzymania ruchu i inwestycji realizując głównie przedsięwzięcia budowlane. Jak sama podkreśla, ma wiele pasji i stara się ciągle rozwijać, co skłoniło ją do rozpoczęcia studiów podyplomowych na kierunku MBA. W wolnym czasie z chęcią śpiewa, czyta książki oraz uprawia sport (siatkówkę). Społecznie prowadzi chór w Parafii Prawosławnej pw. Św. Arch. Michała w Michalowie, a także jest członkiem zarządu głównego Stowarzyszenia Łemków, gdzie czynnie uczestnicy w organizacji Łemkowskiej Watry na Obczyźnie w Michałowie.

- W ostatnich 5 latach działałam w Radzie Sołeckiej w Michałowie, a od maja 2023 roku dzięki Waszym głosom reprezentuję Nasz okręg w Radzie Miejskiej. Z racji mojego doświadczenia zawodowego wspieram Urząd Miasta w przygotowywaniu oraz realizacji inwestycji budowlanych w Gminie, a w szczególności w Żabicach, Ogrodzisku i Michałowie. Startując w wyborach chcę kontynuować realizację rozpoczętych przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego inwestycji, a także inicjować kolejne ważne dla mieszkańców przedsięwzięcia, co będzie możliwe tylko przy współpracy z obecnym włodarzem, który jest gwarantem skuteczności i rozwoju - podsumowuje swoją decyzję o starcie w wyborach Anna Horoszczak. - Uprzejmie proszę o Państwa głos oraz o głos na Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w wyborach samorządowych 7 kwietnia. Jestem przekonana, że w następnej kadencji dzięki współpracy z Panem Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim nie będzie to głos stracony. Zmiany trwają, czas na więcej! - zachęca na swojej ulotce wyborczej.
Program wyborczy komitetu, z którego startuje Anna Horoszczak to budowa obwodnicy miejskiej od ulicy Wesołej do Głogowskiej. przebudowa stadionu miejskiego, rewitalizacja budynku dworca w Chocianowie, budowa i remont dróg, chodników i parkingów w gminie, kanalizowanie gminy (etap II - budowa), rozwój kolei oraz rozbudowa ścieżek rowerowych, a także Rodzinne Centrum Rozrywki (kręgle, bilard, sala gier i zabaw dla dzieci).

WYBORY SAMORZĄDOWE JUŻ W NIEDZIELĘ, 7 KWIETNIA. IDŹ NA WYBORY, TWÓJ GŁOS JEST WAŻNY!