Za 10 dni, dokładnie w niedzielę, 7 kwietnia mieszkańcy całej Polski pójdą głosować w wyborach samorządowych. Nie inaczej będzie także w naszej gminie, gdzie wybierać będziemy Burmistrza, radnych Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Postanowiliśmy przyjrzeć się kandydatom do Rady Miejskiej. W części ósmej kandydat z okręgu nr 8 (czyli ul. Bolka I Świdnickiego, Odrodzenia, Kwiatowej), Jerzy Bałecki.

W wyborach samorządowych w Gminie Chocianów tylko jeden komitet wyborczy (KWW Tomasz Kulczyński) zarejestrował kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych, dlatego sprawdzamy sylwetki kandydatów właśnie z tego KWW (czytaj: odc. 1: Czesław SMYK, odc. 2: Ryszard BARTOSZ, odc. 3: Janusz ŚLIPKO, odc. 4: Piotr Machoń, odc. 5: Henryk Osoliński, odc. 6: Sławomir Sobczyszyn, odc. 7: Rafał Fienger). W ósmej części przybliżamy kandydata z okręgu nr 8, Jerzego Bałeckiego.

BAŁECKI Jerzy to 65-letni mieszkaniec Chocianowa, emerytowany pracownik KGHM, w którym przepracował 33 lata. Posiada wykształcenie średnie, jest żonaty (żona Agnieszka), z którą ma syna Łukasza i córkę Kingę. Jest także dumnym dziadkiem trójki wnucząt.

- Posiadam dużo wolnego czasu, dlatego jestem do dyspozycji mieszkańców. Reaguję na ich potrzeby oraz podejmuję interwencje w celu rozwiązywania problemów. Podejmując się pracy radnego starałem się być odpowiedzialnym, aby nie zawieść oczekiwań wszystkich mieszkańców. Swoją pracę traktuję jako służbę. W kończącej się kadencji wsparłem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, bo okazał się człowiekiem słownym i zdeterminowanym, aby podejmować kolejne wyzwania na rzecz mieszkańców - podsumowuje swoją decyzję o starcie w wyborach Jerzy Bałecki. - Uprzejmie proszę o Państwa głos oraz o głos na Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w wyborach samorządowych 7 kwietnia. Jestem przekonany, że w następnej kadencji dzięki współpracy z Panem Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim nie będzie to głos stracony. Zmiany trwają, czas na więcej! - zachęca na swojej ulotce wyborczej.
Program wyborczy komitetu, z którego startuje Jerzy Bałecki to budowa obwodnicy miejskiej od ulicy Wesołej do Głogowskiej. przebudowa stadionu miejskiego, rewitalizacja budynku dworca w Chocianowie, budowa i remont dróg, chodników i parkingów w gminie, kanalizowanie gminy (etap II - budowa), rozwój kolei oraz rozbudowa ścieżek rowerowych, a także Rodzinne Centrum Rozrywki (kręgle, bilard, sala gier i zabaw dla dzieci). Kontrkandydatem Jerzego Bałeckiego w tym okręgu będzie 59-letni Zdzisław Mazur.

WYBORY SAMORZĄDOWE JUŻ W NIEDZIELĘ, 7 KWIETNIA. IDŹ NA WYBORY, TWÓJ GŁOS JEST WAŻNY!