Za niewiele ponad tydzień, 7 kwietnia mieszkańcy całej Polski pójdą głosować w wyborach samorządowych. Nie inaczej będzie także w naszej gminie, gdzie wybierać będziemy Burmistrza, radnych Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Postanowiliśmy przyjrzeć się kandydatom do Rady Miejskiej. W części siódmej kandydat z okręgu nr 7 (czyli ul. Bohaterów Wojska Polskiego, Tadeusza Kościuszki, Parkowej, Placu Wolności, Poprzecznej, Wspólnej, Zamkowej), Rafał Fienger.

W wyborach samorządowych w Gminie Chocianów tylko jeden komitet wyborczy (KWW Tomasz Kulczyński) zarejestrował kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych, dlatego sprawdzamy sylwetki kandydatów właśnie z tego KWW (czytaj: odc. 1: Czesław SMYK, odc. 2: Ryszard BARTOSZ, odc. 3: Janusz ŚLIPKO, odc. 4: Piotr Machoń, odc. 5: Henryk Osoliński, odc. 6: Sławomir Sobczyszyn). W siódmej części przybliżamy kandydata z okręgu nr 7, Rafała Fiengera.

FIENGER Rafał to 46-letni mieszkaniec Chocianowa, gdzie mieszka wspólnie z żoną Bernadettą. Ma trójkę dzieci, dwóch synów: Mateusza i Tomasza oraz córkę Dagmarę. Posiada wykształcenie średnie. Z Chocianowem był związany również zawodowo w pracy w firmie Lunkopol.

- Obecnie od ponad 15 lat pracuję w KGHM ZANAM na stanowisku Mistrza produkcji. Prywatnie uwielbiam sport, szczególnie piłkę nożną, lubię także motoryzację oraz muzykę. Angażuję się także w pomoc ludziom, tu dobrym przykładem niech będzie mój udział w Szlachetnej Paczce. Chciałbym moje doświadczenie i umiejętności przełożyć także na grunt lokalny, dlatego podjąłem się startu w wyborach samorządowych - podsumowuje swoją decyzję o starcie w wyborach Rafał Fienger. - Uprzejmie proszę o Państwa głos oraz o głos na Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w wyborach samorządowych 7 kwietnia. Jestem przekonany, że w następnej kadencji dzięki współpracy z Panem Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim nie będzie to głos stracony. Zmiany trwają, czas na więcej! - zachęca na swojej ulotce wyborczej.
Program wyborczy komitetu, z którego startuje Rafał Fienger to budowa obwodnicy miejskiej od ulicy Wesołej do Głogowskiej. przebudowa stadionu miejskiego, rewitalizacja budynku dworca w Chocianowie, budowa i remont dróg, chodników i parkingów w gminie, kanalizowanie gminy (etap II - budowa), rozwój kolei oraz rozbudowa ścieżek rowerowych, a także Rodzinne Centrum Rozrywki (kręgle, bilard, sala gier i zabaw dla dzieci).

WYBORY SAMORZĄDOWE JUŻ W NIEDZIELĘ, 7 KWIETNIA. IDŹ NA WYBORY, TWÓJ GŁOS JEST WAŻNY!