Za 8 dni, dokładnie w niedzielę, 7 kwietnia mieszkańcy całej Polski pójdą głosować w wyborach samorządowych. Nie inaczej będzie także w naszej gminie, gdzie wybierać będziemy Burmistrza, radnych Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Postanowiliśmy przyjrzeć się kandydatom do Rady Miejskiej. W części dziesiątej kandydat z okręgu nr 10 (czyli z Brunowa), Andrzej Kuśmierczyk.

W wyborach samorządowych w Gminie Chocianów tylko jeden komitet wyborczy (KWW Tomasz Kulczyński) zarejestrował kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych, dlatego sprawdzamy sylwetki kandydatów właśnie z tego KWW (czytaj: odc. 1: Czesław SMYK, odc. 2: Ryszard BARTOSZ, odc. 3: Janusz ŚLIPKO, odc. 4: Piotr Machoń, odc. 5: Henryk Osoliński, odc. 6: Sławomir Sobczyszyn, odc. 7: Rafał Fienger, odc. 8: Jerzy Bałecki, odc. 9: Marcin Ślipko). W dziesiątej części przybliżamy kandydata z okręgu nr 10, Andrzeja Kuśmierczyka.

KUŚMIERCZYK Andrzej to 50-letni mieszkaniec Brunowa, który w 2018 roku zaufał Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu w "czas na zmiany" i jak sam twierdzi nie zawiódł się, bowiem pomimo, iż ostatnie ponad 5 lat było dla nas wymagającym czasem pandemii i wojny za wschodnią granicą kraju, w tym czasie musieliśmy zmagać się z różnymi kryzysami, wobec których musieliśmy podejmować szybkie decyzje i natychmiastowe działanie, to udało się, dzięki czemu dziś możemy podsumować mijającą kadencję dla naszej gminy, jako rekordową w inwestycje i pozyskane środki.

- Ich wynikiem jest m.in. realizacja ścieżki rowerowej, którą dojedziemy z Brunowa zarówno do Chocianowa przez Trzebnice i Chocianowiec, jak i do Lubina przez Szklary Dolne, Szklary Górne oraz Oborę. To właśnie na jej trasie znajdziemy w Brunowie pomnik Napoleona, wokół którego tworzymy wieś tematyczną, co z pewnością przyczyni się do zwiększania zainteresowania Brunowem przez mieszkańców naszego regionu. Wśród zrealizowanych obietnic na naszym znajdują się także bezpłatna komunikacja i częściowy remont naszej gminnej świetlicy, który zgodnie z założeniami będziemy kontynuować. Pojawiły się nowe lampy LED oświetlające drogi gminne oraz lampy solarne wskazane przez mieszkańców w potrzebnych miejscach. To także inwestycje o szerszym znaczeniu, jak budowa przychodni medycznej w Trzebnicach czy rewitalizacja linii kolejowej i przywrócenie połączeń kolejowych do naszej gminy. Jestem przekonany, że w zbliżającej się kadencji zdecydowana większość mieszkańców wybierze kontynuację tych zmian, które w 2018 roku zaproponował Burmistrz Tomasz Kulczyński, a które w 2024 roku są przykładem skuteczności i rozwoju - podsumowuje swoją decyzję o starcie w wyborach Andrzej Kuśmierczyk. - Uprzejmie proszę o Państwa głos oraz o głos na Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w wyborach samorządowych 7 kwietnia. Jestem przekonany, że w następnej kadencji dzięki współpracy z Panem Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim nie będzie to głos stracony. Zmiany trwają, czas na więcej! - zachęca na swojej ulotce wyborczej.
Program wyborczy komitetu, z którego startuje Andrzej Kuśmierczyk to budowa obwodnicy miejskiej od ulicy Wesołej do Głogowskiej. przebudowa stadionu miejskiego, rewitalizacja budynku dworca w Chocianowie, budowa i remont dróg, chodników i parkingów w gminie, kanalizowanie gminy (etap II - budowa), rozwój kolei oraz rozbudowa ścieżek rowerowych, a także Rodzinne Centrum Rozrywki (kręgle, bilard, sala gier i zabaw dla dzieci).

WYBORY SAMORZĄDOWE JUŻ W NIEDZIELĘ, 7 KWIETNIA. IDŹ NA WYBORY, TWÓJ GŁOS JEST WAŻNY!