Za 9 dni, dokładnie w niedzielę, 7 kwietnia mieszkańcy całej Polski pójdą głosować w wyborach samorządowych. Nie inaczej będzie także w naszej gminie, gdzie wybierać będziemy Burmistrza, radnych Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Postanowiliśmy przyjrzeć się kandydatom do Rady Miejskiej. W części dziewiątej kandydat z okręgu nr 9 (czyli ul. Dębowej, Górniczej, Gwarków, Jagodowej, Jodłowej, Krótkiej, Leśnego Zakątka, Makowej, Malinowej, Piotrowskiej, Różanej, Słonecznej, Sosnowej, Szprotawskiej, Środkowej, Świerkowej, Tulipanowej, Wrzosowej oraz Zacisze), Marcin Ślipko.

W wyborach samorządowych w Gminie Chocianów tylko jeden komitet wyborczy (KWW Tomasz Kulczyński) zarejestrował kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych, dlatego sprawdzamy sylwetki kandydatów właśnie z tego KWW (czytaj: odc. 1: Czesław SMYK, odc. 2: Ryszard BARTOSZ, odc. 3: Janusz ŚLIPKO, odc. 4: Piotr Machoń, odc. 5: Henryk Osoliński, odc. 6: Sławomir Sobczyszyn, odc. 7: Rafał Fienger, odc. 8: Jerzy Bałecki). W dziewiątej części przybliżamy kandydata z okręgu nr 9, Marcina Ślipko.

ŚLIPKO Marcin to 40-letni mieszkaniec Chocianowa mieszkający w nim od urodzenia, posiadający żonę i dwójkę dzieci. Posiada wykształcenie średnie techniczne. Od 18 lat pracuje w KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Górnicze "Lubin" na stanowisku górnika instruktora strzałowego pod ziemią. Jak sam podkreśla, w swoim życiu kieruje się wartościami, które od najmłodszych lat wpajali mu jego Tato oraz jego ś.p. Babcia.

- W swoim życiu osobistym i zawodowym już niejednokrotnie przekonałem się, że najważniejszy jest drugi człowiek, którego potrzeby w pracy społecznej są dla mnie zawsze priorytetem. Ponad 5 lat temu podjęliście decyzję, dzięki której zostałem wybrany do Rady Miejskiej w Chocianowie, jako reprezentant interesów mieszkańców ulic Górniczej, Gwarków, Jagodowej Krótkiej, Makowej, Malinowej, Piotrowskiej, Różanej, Słonecznej, Sosnowej, Szprotawskiej, Środkowej, Świerkowej, Wrzosowej oraz Zacisze. Obiecałem wówczas m.in. doprowadzenie do zmodernizowania oczyszczalni ścieków, budowy dróg wewnętrznych oraz placów zabaw, skwerów i miejsc do wypoczynku. Uważam, że w tym zakresie moja praca dla Was broni się na piątkę, a efekty widać w moim okręgu wyborczym. Dziękuję za to wsparcie, bo dzięki Waszym głosom mogłem być częścią tego czasu na zmiany, który nastał w tej kadencji. To rekordowe dofinansowania inwestycji, także na naszym okręgu (prawie dwa miliony złotych na ulicę Sosnową oraz ponad 700 tysięcy złotych na ulicę Szprotawską), ale to także inwestycje pokoleniowe, dla wszystkich mieszkańców Chocianowa: rewitalizacja targowiska, powrót kolei, społeczna lodówka i wiele innych. Cieszę się, że mogłem zrealizować nie tylko swoje obietnice, ale także te ogromne i ważne dla całej Gminy zadania oraz te mniejsze, służące Wam na co dzień, jak parki kieszonkowe i psie pakiety. Mam nadzieję, że doceniając moją pracę i ufając moim dotychczasowym decyzjom oddacie na mnie swój głos w nadchodzących wyborach samorządowych, bowiem jeszcze wiele jest przed nami zadań do zrealizowania - podsumowuje swoją decyzję o starcie w wyborach Marcin Ślipko. - Uprzejmie proszę o Państwa głos oraz o głos na Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w wyborach samorządowych 7 kwietnia. Jestem przekonany, że w następnej kadencji dzięki współpracy z Panem Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim nie będzie to głos stracony. Zmiany trwają, czas na więcej! - zachęca na swojej ulotce wyborczej.
Program wyborczy komitetu, z którego startuje Marcin Ślipko to budowa obwodnicy miejskiej od ulicy Wesołej do Głogowskiej. przebudowa stadionu miejskiego, rewitalizacja budynku dworca w Chocianowie, budowa i remont dróg, chodników i parkingów w gminie, kanalizowanie gminy (etap II - budowa), rozwój kolei oraz rozbudowa ścieżek rowerowych, a także Rodzinne Centrum Rozrywki (kręgle, bilard, sala gier i zabaw dla dzieci).

WYBORY SAMORZĄDOWE JUŻ W NIEDZIELĘ, 7 KWIETNIA. IDŹ NA WYBORY, TWÓJ GŁOS JEST WAŻNY!