Już w tym tygodniu, w najbliższą niedzielę 7 kwietnia mieszkańcy całej Polski pójdą głosować w wyborach samorządowych. Nie inaczej będzie także w naszej gminie, gdzie wybierać będziemy Burmistrza, radnych Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Postanowiliśmy przyjrzeć się kandydatom do Rady Miejskiej. W części trzynastej kandydatka z okręgu nr 13 (czyli Parchowa, Jabłonowa i Pogorzelisk), Ewa Gołębiewska.

W wyborach samorządowych w Gminie Chocianów tylko jeden komitet wyborczy (KWW Tomasz Kulczyński - przyp. red.) zarejestrował kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych, dlatego sprawdzamy sylwetki kandydatów właśnie z tego KWW (czytaj: odc. 1: Czesław SMYK, odc. 2: Ryszard BARTOSZ, odc. 3: Janusz ŚLIPKO, odc. 4: Piotr Machoń, odc. 5: Henryk Osoliński, odc. 6: Sławomir Sobczyszyn, odc. 7: Rafał Fienger, odc. 8: Jerzy Bałecki, odc. 9: Marcin Ślipko, odc. 10: Andrzej Kuśmierczyk, odc. 11: Anna Horoszczak, odc. 12: Artur Wandycz). W trzynastym odcinku przybliżamy kandydatkę z okręgu nr 13, Ewę Gołębiewską.

GOŁĘBIEWSKA Ewa to 38-letnia mężatka i mama dwóch synów. Posiada wykształcenie średnie i pracuje w firmie zajmującej się kontrolą jakości komponentów do silników spalinowych. Od urodzenia mieszka w Jabłonowie, gdzie przez ostatnie 5 lat pełniła funkcję sołtysa realizując inicjatywy mieszkańców sołectwa. Od kilku lat jest także czynnym strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej. W kończącej się właśnie kadencji została radną Rady Miejskiej w Chocianowie, co, jak sama zauważa, pozwoliło zakończyć dotychczasowe głośnie i nic nie wnoszące spory polityczne na linii miejscowości Parchów, Jabłonów i Pogorzeliska a Urząd Miasta i Gminy w Chocianowie.

- Działamy w interesie jednej gminy i osobiste animozje nie mogą przyćmiewać nam dobra wspólnego. Cieszę się, że mogłam przyjąć na swoje barki to trudne zadanie odzyskiwania wzajemnego zaufania pomiędzy organami gminy, w szczególności pomiędzy Burmistrzem a Radną z naszego okręgu wyborczego. W wyniku tych praktyk udało się podjąć realizację nowej wiaty przystankowej, nowego placu zabaw oraz nowej świetlicy wiejskiej w Jabłonowie, odkornikowania kościoła, utwardzenia drogi gruntowej oraz przebudowę placu zabaw z mini boiskiem do koszykówki w Pogorzeliskach oraz m.in. rewitalizację Alei Dębowej, nawierzchniowego utwardzania dróg, montażu monitoringu na boisku Victorii, montażu czujników powietrza i pozyskiwania wozu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Parchowie - podsumowuje swoją decyzję o starcie w wyborach Ewa Gołębiewska. - Uprzejmie proszę o Państwa głos oraz o głos na Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w wyborach samorządowych 7 kwietnia. Jestem przekonana, że w następnej kadencji dzięki współpracy z Panem Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim nie będzie to głos stracony. Zmiany trwają, czas na więcej! - zachęca na swojej ulotce wyborczej.
Program wyborczy komitetu, z którego startuje Ewa Gołębiewska to budowa obwodnicy miejskiej od ulicy Wesołej do Głogowskiej. przebudowa stadionu miejskiego, rewitalizacja budynku dworca w Chocianowie, budowa i remont dróg, chodników i parkingów w gminie, kanalizowanie gminy (etap II - budowa), rozwój kolei oraz rozbudowa ścieżek rowerowych, a także Rodzinne Centrum Rozrywki (kręgle, bilard, sala gier i zabaw dla dzieci).

WYBORY SAMORZĄDOWE JUŻ W NIEDZIELĘ, 7 KWIETNIA. IDŹ NA WYBORY, TWÓJ GŁOS JEST WAŻNY!