Już za 4 dni, w najbliższą niedzielę 7 kwietnia mieszkańcy całej Polski pójdą głosować w wyborach samorządowych. Nie inaczej będzie także w naszej gminie, gdzie wybierać będziemy Burmistrza, radnych Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Postanowiliśmy przyjrzeć się kandydatom do Rady Miejskiej. W części czternastej kandydat z okręgu nr 14 (czyli Szklar Dolnych i Trzmielowa), Paweł Baran.

W wyborach samorządowych w Gminie Chocianów tylko jeden komitet wyborczy (KWW Tomasz Kulczyński - przyp. red.) zarejestrował kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych, dlatego sprawdzamy sylwetki kandydatów właśnie z tego KWW (czytaj: odc. 1: Czesław SMYK, odc. 2: Ryszard BARTOSZ, odc. 3: Janusz ŚLIPKO, odc. 4: Piotr Machoń, odc. 5: Henryk Osoliński, odc. 6: Sławomir Sobczyszyn, odc. 7: Rafał Fienger, odc. 8: Jerzy Bałecki, odc. 9: Marcin Ślipko, odc. 10: Andrzej Kuśmierczyk, odc. 11: Anna Horoszczak, odc. 12: Artur Wandycz, odc. 13: Ewa Gołębiewska). W czternastym odcinku przybliżamy kandydata z okręgu nr 14, Pawła Barana.

BARAN Paweł to 39-letni mieszkaniec Szklar Dolnych z wykształceniem wyższym, szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci. Od 2016 roku pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia "Szklary Dolne Nasza Przyszłość", gdzie przez dotychczasowe 8 lat, jak sam zauważa realizował na rzecz mieszkańców naszej miejscowości i gminy angażujące projekty, w tym pięć edycji "Biegu Papieskiego Szklakiem Szklar Dolnych", warsztaty ceramiczne dla dzieci i dorosłych, obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości dla Polski.

- Obdarzając mnie dalszym zaufaniem 7 kwietnia w wyborach samorządowych dadzą mi Państwo możliwość realizacji kolejnych inwestycji koniecznych do polepszenia infrastruktury wsi, a co za tym idzie życia codziennego każdego mieszkańca Szklar Dolnych i Trzmielowa, które pragnę realizować wspólnie z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim. To właśnie ta współpraca, którą udało się wypracować w tej kadencji pokazuje jak ważna jest rozmowa o potrzebach mieszkańców, aby wspólnymi siłami dochodzić do wniosków, które leżą w interesie każdego z Państwa. Ja jestem gwarantem tego dialogu, utrzymania zdobytych kompromisów i dalszego rozwoju - podsumowuje swoją decyzję o starcie w wyborach Paweł Baran. - Uprzejmie proszę o Państwa głos oraz o głos na Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w wyborach samorządowych 7 kwietnia. Jestem przekonany, że w następnej kadencji dzięki współpracy z Panem Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim nie będzie to głos stracony. Zmiany trwają, czas na więcej! - zachęca na swojej ulotce wyborczej.
Program wyborczy komitetu, z którego startuje Paweł Baran to budowa obwodnicy miejskiej od ulicy Wesołej do Głogowskiej. przebudowa stadionu miejskiego, rewitalizacja budynku dworca w Chocianowie, budowa i remont dróg, chodników i parkingów w gminie, kanalizowanie gminy (etap II - budowa), rozwój kolei oraz rozbudowa ścieżek rowerowych, a także Rodzinne Centrum Rozrywki (kręgle, bilard, sala gier i zabaw dla dzieci). Kontrkandydatem Pawła Barana w tym okręgu będzie 44-letni Marcin Hoć.

WYBORY SAMORZĄDOWE JUŻ W NIEDZIELĘ, 7 KWIETNIA. IDŹ NA WYBORY, TWÓJ GŁOS JEST WAŻNY!